Iğdır İHH’den Ramazan Yardımı…

 

1.ihh.,

3.ihh.

 İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Iğdır Şubesi ve Iğdırlı İş Adamı İzzet Koyuncı ramazan dolayısıyla kentteki ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve alışveriş kartı yardımında bulunuyor.

İHH Iğdır Şube Başkanı Hikmet Ulaş, İHH’nın bu yıl ramazan ayı çalışmalarına, “Kardeşçe Paylaşalım Vakit Ramazan” sloganıyla başladığını belirtti. Ayrıca Koyuncı Gurup Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Koyuncı’ya da yaptığı yardımlar ve Iğdır İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneğine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 İHH’nın beş kıtaya ulaşacağını ifade eden Ulaş; “20 yılı aşkın bir süredir her ramazan ayında iftar sofraları kuran, kumanya ve gıda dağıtımları yapan İHH, bu yıl beş kıtaya uzun yolculuklara çıkacak. Ulaştıkları bölgelerde yardıma muhtaç insanların, muhacirlerin ve yetim ailelerinin kapılarını çalacak. Ramazan bereketini uzak iklimlere taşıyacak” dedi.

Iğdır İHH olarak ramazan ayının ilk gününden itibaren yardımlarını sürdürdüklerini anlatan Ulaş, şöyle konuştu:

“Merkezdeki birçok mahallemizde ve ayrıca birkaç ilçemizde daha öncesinde tespit ettiğimiz yetim ve muhtaç ailelere ramazan gıda kolileri ve yetim çocuklarımız için hazırlanmış olan ramazan hediye paketlerini ulaştırıyoruz. Gerek vakıf merkezimizin gönderdiği gerekse de Iğdırlı İş Adamı İzzet Koyuncı gibi hayırseverlerin yaptığı bağışlar sonucu ramazan ayı boyunca 200 aileye gıda yardımı, 400 aileye de alışveriş kartı yardımı yapmayı hedefliyoruz. Ramazan ayı, yardımlaşma ve dayanışma ayı, bu yüzden yardıma muhtaç insanlara el uzatmamız gerekir. Çünkü hem İslami hem de insani sorumluluğumuzdur. Bütün İslam âleminin ramazan ayını tebrik ediyoruz.”

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.