Iğdır İçin Bir Fidan da Sen Dik

            Ülkemizin en az ormanı olan ili üzülerek ifade etmeliyiz ki Iğdır’dır

            Geleceğe Nefes kampanyası ile Iğdır’ı bu kötü kaderden bir nebzede olsa kurtarmak için halkımızın seferber olması gerekiyor.

            Iğdır’ı ormanla buluşturan ve küçük çaplıda olsan ormanlar yaparak Iğdır’ın çehresine değiştirmeyi hedefleyen Orman Müdürü Taner Tazegün yaptığı açıklamada: “Bakanlığımızın yapmış olduğu bu kampanya olağanüstü bir kampanyadır.   Halkımızın iştiraki çok önemlidir. Iğdır’ımızın ormansız olduğunu hepimiz biliyoruz, el birliği ile ülkemizi ve şehrimizi ormanlaştırmalıyız. Bu bağlamda tüm halkımızı 11 Kasım 2019 Saat 11.11’de fidan dikimine bekliyoruz.” Dedi.
          Türkiye genelinde ağaç dikme sayısını arttırmak için gerçekleştirilecek olan Geleceğe Nefes Fidan Dikme kampanyası için başvuru sürecinde sonlara yaklaşıldı. 11 milyon ağacın dikileceği 81 ilde törenler düzenlenecek ve ekim işlemi halkla birlikte yapılacak.

            Geleceğe Nefes kampanyası kapsamında katılım belgesi de verilecek. Sertifika şeklinde çıktı alınabilecek olan katılım belgesi, Geleceğe Nefes başvuru işleminin ardından verileceği belirtildi.
          Bakanlık nezdinde başlatılan Geleceğe Nefes fidan dikme kampanyası kapsamında 11 milyon fidan toprakla buluşacak. Katılım oranının yüksek olduğu fidan dikme kampanyası kapsamında vatandaşlar, isim-soyisim, e-posta adresi gibi küçük bilgilerle Geleceğe Nefes fidan dikme kampanyasına dahil olabilecekler.
          GELECEĞE NEFES KAMPANYASI İÇİN BAŞVURU NASIL YAPILIR?
         Tarım ve Orman Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü’nün başlattığı 81 ilde ve 2023 noktada gerçekleştirilecek olan Geleceğe Nefes Fidan Dikme Kampanyası için başvurular, projeye özel olarak açılan internet sitesinden yapılacak.
         Geleceğe nefes kampanyasının başvuru işlemi kısaca bazı adımların gerçekleştirilmesi ile tamamlanabiliyor.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.