Iğdır Hayvan Pazarında Durgunluk Yaşanıyor

            Iğdır’da Kurban Bayramı’na sayılı günler kala küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıkların satıldığı hayvan pazarında durgunluk yaşanıyor.

            Kurban Bayramı’na sayılı günler kala kentte hayvan satış merkezlerinden biri olan Iğdır Canlı Hayvan Pazarı’nda durgunluk yaşanıyor. Pazarda sayılı sayıda satıcı bulunurken, vatandaşlar da kurbanlık almak için pazara henüz uğramıyor.             Bayrama kısa bir süre kala pazarın boş olması üreticiyi endişelendiriyor. Pazarda üreticiler için ayrılan hayvan yerlerinin yüzde 90’dan fazlası boş duruyor. 

            Satıcılar pazara gelen vatandaşların henüz kurbanlık almadığını, sadece fiyat sorup gittiğini söylüyor. Hayvan satışlarının yok denecek kadar az olduğunu belirttiler. 

            Pazarda hayvan fiyatlarında ise geçtiğimiz yıla göre görünür bir artış gözlenmiyor.

            Pazar yerinde hayvanlarını satmak için bekleyen üreticiler, üç gündür burdayız satış yapamadık. 10 Bine aldığım ineği 6 TL’ye satamıyorum. Yem pahalı masrafı kurtarmıyor zarar ediyoruz.

            Yetkililer buna bir çare bulsunlar. Çiftçiye hayvancılığa destek veriyoruz diyorlar ama her şey payalı ortada bir şey yok zarar ediyoruz 
hayvancılık bitmiş durumda yardım istiyoruz.”dediler.

“VATANDAŞIN ALIM GÜCÜ AZALDI”

            Hayvan pazarına kurbanlık bakmaya gelen, Erkan Yaşar, son yıllarda vatandaşların alım gücünün azaldığını, üreticilerin de hayvanlarını satamayıp geri ötürdüğünü belirtti. Küçük başta fiyat yüksek Büyük başta ise fiyat düşük olsa ne yazar millete alacak para yok.”dedi.
            Satışların geçen seneye göre durgun olduğunu ve pazara gelen vatandaşların sadece fiyat sorduğunu vurgulayan Yaşar, “Daha zamanı da var ama bekliyoruz. Geçen seneye göre biraz durgun. Dolaşan çok, soran çok ama alan yok şimdilik”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.