Iğdır Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Meteoroloji Bölge Müdürlüklerinden Uyarı !!!

 

 Iğdır İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü yoğun kar yağışı ve don olaylarına karşı çiftçileri, hayvancıları ve vatandaşları uyardı.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Bölgenin 30.11.2016 tarihinden itibaren yağışlı havanın etkisi altına gireceği, Yağışların Genel olarak Iğdır çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde görüleceği, Erzincan ve Erzurum’un güney, Ağrı’nın batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olacağı, Yağışın Bölgenin batı kesimlerinde Cuma (02.12.2016) gece saatlerine, diğer kesimlerde Cumartesi (03.12.2016) gece saatlerine kadar aralıklı olarak devam edeceği, geçtiğimiz hafta görülen gece ayazlan sonlanırken, gündüz sıcaklıklarının azalacağı tahmin edildiği söylendi.

Konu ile ilgili olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Özkan Yolcu, beklenen karla karışık yağış ve buzlanma sebebiyle özellikle köy yollarının ulaşıma kapanabilecek olması, seracılıkla uğraşan çiftçilerin seralarda don olayına karşı gerekli tedbirleri alması, ayrıca kış şartlarından dolayı meyve bahçelerinde, küçük ve büyükbaş hayvanlardaki olumsuzluklara karşı hayvan yetiştiricilerinin ve çiftçilerin daha dikkatli olması konusunda uyarılarda bulundu.

 

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.