Iğdır GESİAD Yönetimi’nden Suruç Katliamına Tepki

2

Iğdır Girişimci Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (GESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Selahattin Çaylı yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

“Ortadoğu’da yıllardan beridir süren kaos ve savaş halinin maalesef ülkemize yansıması çok acı olmuştur. Bir türlü sonu gelemeyen huzursuzluk hali her gün yeni barbar örgütler doğurmaktadır. Savaş ve kaos ortamında kendine hayat bulan terör örgütleri adete barbarlıkta zirve yarışına girmektedirler. Dün El Nusra bugün ise İŞİD v.b oluşumlar tüm Halklar ve Ülkeler için ciddi tehditler oluşturmaktadır.

Dünya kamuoyunda terör örgütü olarak tanınan barbarlara yönelik ciddi önlemler alınmalı, ülke vatandaşlarının can güvenliği sağlanmalıdır. İŞİD vb. örgütlerin ülkemizi ve huzurumuzu bozmasına müsaade edilmemelidir. Bu saldırıdaki ihmaller derhal ortaya çıkarılmalı, ihmali doğuranlar hakkında gerekli soruşturmalar yapılmalı ve bu saldırı tüm boyutlarıyla açığa kavuşturulmalıdır.

Kobane’de yaşanan insanlık dramına tanıklık eden çocuklara, yaşamın güzel yüzünü göstermeye giden çoğu Kürt, çoğu Türk gençlerini, aydınları, doktorlarını, hukukçularını, sosyologlarını, psikologlarının insanlık yürüyüşü örnek alınmalıdır.

Tüm bunların beraberinde ülkemizin her zamankinden daha çok birliğe, beraberliğe ihtiyacı bulunmaktadır. Acıları yarıştırmaya değil paylaşamaya ihtiyacımız bulunmaktadır. Ülkemizin dört bir yanından birliktelik oluşturan tüm gençlerimizin; meşalelerinin tüm ülkemizi aydınlığa kavuşmasını hep beraber sağlamalıyız. Unutulmamalıdır ki çatışma, huzursuzluk beraberinde acı ve gözyaşı doğurmaktadır.

Devam eden çatışmasızlığın devam etmesi hepimiz için olmazsa olmazdır. Unutulmamalıdır ki Barış Süreci nihayete ulaşmak zorundadır. Ülkemiz Halklarına verilen sözler, siyasi kaygılara tercih edilmemelidir. Barış sürecinin devam etmesi, çatışmasızlık ortamını zorunlu kılmaktadır. Barış sürecin tekrar ivme kazanmasını Iğdır GESİAD olarak Ülkemiz ve Bölgemiz için elzem olarak görmekteyiz. Bu anlamda tüm tarafları; ülkemizin içinde bulunduğu bu durumda sağduyuya davet ediyor ve daha çok demokrasi diyoruz.

Suruç’ta katliamında yaralı olarak kurtulan vatandaşlarımıza acil şifa, hayatını yitiren tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve tüm insanlığa da baş sağlığı diliyoruz.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.