Iğdır GESİAD: “KAYGILIYIZ”

a1

Iğdır Girişimci Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (GESİAD) Başkanı Selahattin Çaylı yaptığı açıklamada; “bugün Filistin’de, Rojava’da, Kobani’de meydana gelen bu vahşetlere karşı insanlık noktasında birleşmemiz gerekmektedir” diye konuştu.

Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Çaylı yaşananlara tepki göstererek şunları kaydetti:

“Günümüz dünyasında büyük hesaplar yapmaya çalışan devletler ve örgütler, kendi çıkar hesapları uğruna her türlü katliamı toplumlara reva görmektedir. Ortadoğu’da sürekli değişen güç dengeleri her zaman olduğu gibi yine sivil halkı mağdur etmekte, her geçen gün yeni katliamlar meydana gelmektedir.

Ramazan ayının birlik beraberlik ve insani değerlerin ön plana çıkmasına vesile olmasını temenni ettiğimiz bu günlerde; Müslüman ülkelerde bu denli vahşetlerin yaşanması bizleri kaygılandırmaktadır. Ortadoğu coğrafyasını bir katliam coğrafyasına çevirmeye çalışan güçlere karşı insanlık, “dur” demelidir. Böylesi vahşetlerde insani değerlerde birleşmemiz gerekmektedir. Acının ve gözyaşının rengi tarihin hiçbir döneminde olmamıştır.

Bugün Filistin’de, Rojava’da, Kobani’de meydana gelen bu vahşetlere karşı insanlık noktasında birleşmemiz gerekmektedir. Toplumları birbirine düşmanlaştıran mantığa karşı birlikte hareket etmemiz gerekmektedir. Sivil halklara karşı yapılmak istenen bu katliamlar karşısında toplumun tüm kesimlerini net bir duruş sergilenmeye, düzenlenen yardım kampanyalarına destek vermeye davet ediyoruz.

Iğdır GESİAD olarak; Mübarek Ramazan Ayı’nda böylesi trajedilerin son bulmasını temenni etmekteyiz. Ayrıca bu süreçte toplumun tüm dinamiklerini sorumluluk almaya, duyarlılık göstermeye davet ediyoruz.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.