Iğdır Gençlerbirliği Spor’un Deplasman Başarısı Beşirli Spor 0 – Iğdır Gençlerbirliği 3

a2

Bölgesel Amatör Ligde (BAL) Iğdır’ı temsil eden Iğdır Gençlerbirliği spor deplasmanda 3 puanı almayı bildi. Pazar günü saat 12.30’da Trabzon’un Beşirli spor takımıyla Trabzon’da karşı karşıya gelen Iğdır ekibi maçın 85 dakikasına kadar maçı 1-2 önde götürdü. Ancak maçın 86 dakikasında Beşirlispor yöneticisinin hakeme yumruk atması sonucu maç 0-3 hükmen Iğdır gençlerbirliği sporun lehine sonuçlandı.   Beşirli spor – Iğdır Gençlerbirliği maçı maçın son dakikalarrında Iğdır 2-1 öndeyken Beşirli sporlu bir yöneticinin maçın hakemine saldırması sonucu maç 3-0 hükmen Iğdır Gençlerbirliği sporun galibiyetiyle bitti.

Lakabını taraftarlar tarafından Iğdır’ın meşhur Kaya Kartalından alan Kaya Kartalları bu sonuçla 21 puanla 9 sıraya yükseldiler. Iğdır ekibi haftaya Yakutiye sporu konuk edecek. Iğdır Gençlerbirliği spor kulüp başkanı Kasım Sökmen’de takımının başında Beşirli spor maçına gidenler arasındaydı. Galibiyetten duyduğu sevinci dile getiren Başkan Sökmen, “Gönül bütçesiyle, kıt imkânlarla mücadele ediyoruz. Futbolcularımızın büyük çoğunluğu Iğdırlı gençlerimizden oluşmakta. Bu imkân ve şartlarda dahi çok iyi mücadele ederek Iğdır’ımızı en iyi şekilde temsil etme gayretindeyiz” dedi.

Iğdır Gençlerbirliği Teknik Direktörü Hasan Yüksel ise maç ile ilgili yaptığı açıklamada; “Futbolcularım kararlı bir şekilde maça çok asıldılar. Azim ve istek üç puanı getirdi. Önümüzdeki Pazar Yakutiye sporu yenerek yolumuza devam etmeyi hedefliyoruz. Tüm Iğdırlıları maç günü takımlarını desteklemeye bekliyoruz” dedi.   

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.