Iğdır “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” Projesine Bin Fidan İle Ses Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Türkiye genelinde başlatılan “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” isimli proje kapsamında Iğdır’da da fidan dikimi gerçekleştirildi.
Kent Ormanında düzenlenen fidan dikim etkinliğinde konuşan Vali Enver Ünlü;” Değerli mesai arkadaşlarım, sevgili öğrenciler, ülkemizi daha da güzel bir hale getirmek için Sn. Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Milli Eğitim Bakanlığımızla, Tarım ve Orman Bakanlığımızın müşterek yürüttüğü “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” sloganlı bu proje kapsamında İnşallah şehit kanlarıyla sulanmış bu aziz vatanı daha da güzel hale getirmek için, siz sevgili yavrularımıza çevre ve orman sevgisini aşılamak, sizlerin duyarlılığını arttırmak ve bu konuda da bütün Türkiye’de bir hassasiyet ve farkındalık oluşturmak için bugün burada toplanmış bulunmaktayız. Bu alan önceden beri ağaçlandırılan, badem ağaçlarıyla buluşan bir yer. Bu alan ayrıca havalimani ve Kars yolu üzerinde önemli bir güzergah, İnşallah bu güzergahı diktiğimiz fidanlarla yeşillendirerek çok daha güzel bir hale taşıyacağız. İnşallah hep birlikte sevginin, barışın, hoşgörünün yeşerdiği dünyada fidanlarımızda yeşerir. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Etkinlik fidan dikimi öncesi, Iğdır Orman İşletme Müdürü Taner Tazegün’ün fidanlar dikimi ve çeşitleri hakkında bilgi vermesiyle başladı.
Ağaçlandırma alanına 1000 Adet Karaçam ve Sarıçam dikimi yapıldı.
Ayrıca bölgeye uyum sağlayan kuraklığa dayanıklı olduğu için 5000 adet badem tohumu ekimi yapıldı. Öğrenciler ise ilk kez fidan dikimi heyecanını yaşadıklarını belirttiler.
Dikilen fidanlara ilk can suyun verilmesinin ardından çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.