Iğdır Emniyetinden PKK/KCK Operasyonu: 4 Yakalama

Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada yapılan operasyonla ilgili şu bilgilere yer verildi:

“PKK / KCK Silahlı Terör Örgütü Mensuplarına Yardım ve Yataklık Etmek” suçundan 22.06.2017 günü yapılan operasyon neticesinde toplam 4 şüpheli şahıs yakalanmıştır.

Yakalanan şüpheli şahısların ikametlerinde yapılan aramada çok sayıda örgütsel doküman ve fotoğraf ile birlikte PKK/KCK Silahlı Terör Örgütü hakkında propaganda amaçlı olarak hazırlanan ve yasak yayınlardan olan 1 kitap ele geçirilmiştir.

Ayrıca, 23.06.2017 günü 4 şüpheli şahıs tamamlanan adli işlemlerin ardından sevk edildiği mahkeme tarafından “Adli Kontrol Şartı” ile serbest bırakılmıştır.

FETÖ/PDY, PKK/KCK, DEAŞ ve DHKP/C olmak üzere Silahlı Terör Örgütleri ile mücadele kapsamında hukuk devleti ilkelerine bağlı ve insan haklarına saygılı görev anlayışı çerçevesinde, gerek toplumun tüm katmanlarıyla gerekse terörle mücadele eden diğer kurumlarla koordinasyon ve işbirliği içerisinde halkımızın huzuru, devletimizin bekası için her türlü terör olayını önlemeye yönelik çalışmalarımız kararlıkla sürdürülmekte ve gerekli tüm tedbirler alınmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.