Iğdır Emniyeti Zehir Tacirleri ve Kaçakçılığa Göz Açtırmıyor

 

Iğdır İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik’in göreve başlamasından bu yana zehir tacirlerine karşı yürütülen etkin mücadele her geçen gün hız kazanarak devam ediyor.

            Uyuşturucu Madde Kullanımı ile Kaçakçılık Yapan Şüpheli Şahıslara Yönelik Çalışmalar Hız Kesmeden sürüyor.

            Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından yapılan çalışmalarda; “Uyuşturucu Madde Kullanmak ve Uyuşturucu Madde Ticaretini Yapmak” suçundan toplam 8 şüpheli şahıs hakkında adli işlem başlatıldı. Yakalanan şüpheli şahıslardan yaklaşık 5 gram uyuşturucu madde ile 3 adet sentetik ecza maddesi ele geçirilmiş olup 1 şüpheli şahıs tamamlanan adli işlemlerin ardından cezaevine teslim edildiler.

            Ayrıca, “Kaçakçılık Kanunu’na Muhalefet” suçu kapsamında yapılan denetim ve kontrollerde toplamda 250 paket gümrük kaçağı sigara, 37 şişe gümrük kaçağı içki, 988 litre gümrük kaçağı akaryakıt ele geçirilmiş olup 2 şüpheli şahıs tamamlanan adli işlemlerin ardından serbest bırakıldılar.

            Iğdır’da özellikle İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik’in göreve başlamasından bu yana zehir tacirlerine karşı yürütülen etkin mücadele her geçen gün hız kazanarak devam ediyor.

             İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: “Uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, ticaretini yapmaya çalıştıkları uyuşturucu ve uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile Müdürlüğümüz tarafından en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadeleye devam edilecektir.

            Uyuşturucu madde kullanan / kullandıran veya satan şüpheli şahısların yakalanabilmesi ve adli mercilere teslim edilmesi için Polis İmdat (155) Hattı’nı ve 24 saat görev yapan tüm ekiplerimize gerekli ihbarların yerinde ve zamanında yapılmasını bekliyoruz.” Denildi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.