Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel Babal: “Bazı Basın Yayın Organları Gerçek Dışı Haber Yapıyor”

????????????????????????????????????

Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel Babal, 13 polisin şehit olmasıyla ilgili olarak son günlerde basın yayın organlarında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını gerçek dışı haberler yapıldığını söyledi.

Babal, yaptcığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

“08.09.2015 günü İlimizde meydana gelen ve 13 silah arkadaşımızın şehadeti ile neticelenen saldırı olayı ile ilgili olarak bazı basın-yayın organlarında itham edici ve gerçek dışı haberlerin yayınlandığı müşahede edilmiştir. İyi niyetli olmayan bu tür yayınlara karşı gerçeğin anlaşılması ve kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapma zarureti doğmuştur. Haber içeriğinde yer alan iddialar, hiçbir somut bilgi ve belgeye dayanmamakta olup subjektif yorumlardır. Zira; Konvoyda; 2 shortland (Özel Harekât), 1 panzer (Özel Harekât) ve 1 zırhlı midibüs olmak üzere toplam 4 zırhlı araç görev yapıyordu. Teknik dinleme ve izlemeler yasalar çerçevesinde uzman personel tarafından yapılmaktadır. Her konu ivedilikle, zamanında değerlendirilmekte ve ilgili birimlerle paylaşılmaktadır. TEM Şube Müdürlüğünde çalışan personel, Terör branşlı olup, görevi ile ilgili hizmetiçi eğitimlerden geçirilmişlerdir. Bu bağlamda bir zafiyet söz konusu değildir. Tüm görevlendirmeler yasal mevzuat çerçevesinde yapılmaktadır. Ayrıca konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Vatandaşlar ise Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel Babal’ın sayesinde şehir merkezinde huzur içinde yaşadıklarını, şehir merkezinde alınan tedbir ve emniyet Müdürünün sabaha kadar her alanda dolaşması halkla bütünleşmesi sayesinde olay olmadığını jandarma sınırları içinde meydana gelen olayı, Parelel yapı gazetelerinde emniyet müdürüne mal edilmesini kınadıklarını söyledi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.