Iğdır Emniyet Müdürü Babal’dan ASİMDER’e Ziyaret…

yt

Iğdır İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) iadeyi ziyarette bulundu.

Iğdır İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, Iğdır’da göreve başladığında yanına gelen dernek yönetimine iş yoğunluğu nedeni ile hemen iadede bulunamadığını ifade etti. Babal, bugünkü ziyaretin bir iadeyi ziyaret olduğunu belirtti.

Iğdır Emniyet Müdürü Babal’ın kendilerini ziyaret etmelerinden dolayı çok memnun olduğunu belirten ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, “Alican sınır kapısının Iğdır sınırları içerisinde olduğuna dikkat çekerek, Azerbaycan’ın Ermeni işgalindeki Karabağ sorunun çözülmemesi durumunda kapının açılmaması gerektiği, son günlerde Iğdır, Kars, Van ve Malatya gibi şehirlerimize turistlik gezi adı altında Ermeni Diaspora Bakanlığının organize ettiği hatta bu gelen Ermenistan vatandaşlarının gezi masraflarının bu Bakanlık tarafından ödendiği, amaçlarının bölge halkını çeşitli kışkırtıcı hareket ve tavırlar sergileyerek psikolojisiyle oynamaktır. Kars kalesinde Ermenistan bayrağı açıp milli marşlarını söylemeleri, Ağrı dağına çıkıp bayrak açmaları ve Van Akdamar adası kilise ayininde en son Ermenistan bayrağı açıp halaylar çekmeleri gibi olayları gerçekleştireceklerini bu konuda güvenlik güçlerimizin daha dikkatli olmaları gerektiği” şeklinde konuştu.

Daha sonra ASİMDER Genel Başkanı Gülbey ve dernek yöneticileri Iğdır emniyet Müdürü Babal’a derneklerinin geçmişte yaptıkları ve gelecekte yapacakları çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Ziyaretin sonunda, Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel Babal, ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey’e İl Emniyet Müdürlüğünün ismi yazılı olan tabağı hediye etti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.