Iğdır Emniyet Müdürlüğü 2013 Yılı Araç Kontrolleri Hakkında Bilgi Verdi

Iğdır Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:
“İlimiz polis sorumluluk bölgesinde 2013 yılı içerisinde toplam 27.603 araç kontrol edilmiş, 13.300 araç ve sürücüye cezai işlem uygulanmıştır.
2013 yılı içerisinde 210 yaralamalı ve 213 maddi hasarlı olmak üzere toplam 423 trafik kazası meydana gelmiştir. Meydana gelen kazalar sonucunda 280 kişi yaralanmıştır.
2013 yılında sürücü belgesiz araç kullandığı tespit edilen 500 kişiye işlem yapılmıştır.
2013 yılında alkollü iken araç kullandığı tespit edilen 74 kişiye işlem yapılarak ehliyeti geri alınmıştır.
2013 yılında toplam 5408 motosiklet kontrol edilmiş ve 659 adet motosiklet trafikten men edilmiştir. Trafikten men edilen motosikletlerin 471 adedini tescilsiz motosikletler oluşturmaktadır.
İlimizdeki sürücü ve yayaların trafik kurallarına daha duyarlı olmaları ve trafik bilincinin artırılmasının sağlanması açısından, 2013 yılı içerisinde trafik ekiplerimizce 1350 kişiye Sürücü ve Yaya Eğitimi Seminerleri düzenlenerek eğitim verilmiştir.
İlimizdeki yol kullanıcılarının soğuk hava şartlarında karlı ve buzlu yollarda güvenli bir trafik ortamında seyahat edebilmelerini sağlamak ve lastik kaynaklı trafik kazalarını en aza indirebilmek amacıyla, trafik ekiplerimizce Aralık ayı içerisinde il ve ilçe merkezlerinde yapılan kış lastiği denetimlerinde 404 adet araç kontrol edilmiş ve 21 adet araca kış lastiği kullanılmaması nedeniyle, Karayolu Trafik Kanunu gereğince 77 TL para cezası uygulanmıştır.
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ilimizde 15-18 Aralık 2013 tarihleri arasında Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı görevlendirilmiştir.
İlimizde vatandaşların emniyet kemeri kullanım oranını arttırmak ve trafik kazalarında emniyet kemeri takılmaması neticesinde meydana gelen ölüm yada yaralanmaların önüne geçilmesi ve öğrencilerin trafik bilinçlerini arttırmaya katkı sağlaması amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilen ''Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı'' eğitimleri Zübeyde Hanım Bulvarı'nda 15-18 Aralık 2013 tarihleri arasında düzenlenmiştir.
Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı Eğitimlerine Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan yazışmalar neticesinde öğrencilerin de katılımı sağlanmış ve trafik kazalarında emniyet kemeri takmanın öneminin anlaşılması açısından trafik personeli tarafından uygulamalı eğitim verilmiştir.”
 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.