“Iğdır El Ele Temiz Geleceğe” Projesi Kapsamında Çocuklar Geleceğine Sahip Çıkıyor

            Iğdır valiliğinin talimatları doğrultusunda hayata geçirilen temiz bir çevre temiz Iğdır projesi kapsamından Iğdır il genelinde 250 okulda çevre temizliği yapıldı.

            Okullarda başlatılan çevre temizliğine öğretmen, öğrenciler eldivenleri giyerek okul bahçesi ve okulun etrafını temizlediler.

Öğrenciler, temiz bir Iğdır için çöpleri yerlere atmayalım çevremizi kirletmeyelim çöplerin yeri çöp bidonları ve poşetleridir.

            Geleceğe temiz bir çevre bırakmak için çevremiz temiz tutalım.”dediler.
                Okul çevre temizliğine katılan Vali yardımcısı Abdullah Aydın Börü,”Bugün burada bir bayram havası içinde çevre etkinliği yapıyoruz. Öğrencilerimiz çok sosyal ve çok ilgililer.

            Öğrenciler geleceğimiz Öğrencilerimizin bilinçli olmaları sevindirici çevre temizliği yapılıyor bu kültürü yaygınlaştırmak lazım Çocuklar bizim geleceğimiz. Öğrencilerimiz okul bahçesi ve çevredeki çöpleri topluyor. Çevre  temizliği  yapıyoruz. Ailelerine öğretmenlerine teşekkür ederim.”dedi
                   Milli eğitim Müdür ü Hakan  Gönen’de ,valimizin talimatları ile bu çalışmayı başlattık. Sıfır attık kapsamında temiz sağlıklı bir çevre ve öğrencilerimize temiz bir çevre bilincini aşılamaktır.

            İl çapında yaygınlaşarak devam edecektir. 250 çıvarın da okulumuzda temizlik yapılıyor.”şeklinde konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.