Iğdır Eğitim-Sen Şubesi IŞİD’in Kobanê’ye Yönelik Saldırılarını Kınadı

SONY DSC

Iğdır Eğitim-Sen Şubesi tarafından IŞİD’in Kobanê’ye yönelik saldırılarını kınamak amacıyla 2 günlük iş bırakma eylemi basın açıklaması ile deklare edildi.

Iğdır Mekeze bağlı Belediye Meydan’ında bulunan İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi anıtı önünde toplanan Eğitim-Sen üyeleri burada basın açıklaması gerçekleştirdi.

Açıklamaya Eğitim-Sen üyelerinin yanı sıra belediye meclis üyeleri ile IĞDIR-GESİAD Başkanı Selahattin Çaylı’da katıldı. Açıklamayı yapan Iğdır Eğitim-Sen Şube Başkanı Gökmen Gürcan, Polis, faşist güçler, Hizbullah ve IŞİD yandaşlarının Türkiyenin dört bir yanında Kobanê direnişine sahip çıkan halka silahlarla saldırdıklarına dikkat çekerek” Polis, faşist güçler, Hizbullah ve IŞİD yandaşlarının Kobanê direnişine sahip çıkan halka silahlarla, satırlarla ve gaz bombaları ile saldırarak 14 kişinin ölümüne yüzlerce kişinin yaralanmasına neden olmuştur. Sadece Kobanê değil insanların en temel değerlerini savunduğumuzu göstermek için, bir kez daha savaş politikalarını ağır bedellerini ödememek için 8-9 Ekim tarihleri arasında tüm Türkiye çapında iş bırakıyoruz” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.