Iğdır Dışından Gelen Kaçak Keklik Avcıları Yakalandı

Iğdır İli Karakoyunlu İlçesi Bulakbaşı köyü kırsalı Harmandüzü mevkiinde canlı mühre ( ötücü keklik) kullanarak tuzakla avlanan Şanlıurfa İline kayıtlı M.H (43), B.K (47) ve Adıyaman iline kayıtlı N.K (53) üç şahıs Taşburun Jandarma Komutanlığı ekiplerince arazide yakalanmıştır.
Yapılan kontrollerde ahşap kafes içerisinde dört adet canlı Mühre olarak kullanılan dört adet keklik bir adet tuzaka el konularak ilgili şahıslara 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanununa ve 2017-2018 Merkez av komisyon kararlarına muhalefetten cezai işlem uygulanmak üzere, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü Av ve Yaban Hayatı koruma ekiplerine haber verilmiştir.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü Av ve Yaban Hayatı koruma ekiplerince alınan keklikler Jandarma ekipleri ile birlikte doğaya salınmış, tuzak ve kafes ise yakılarak imha edilmiştir.
4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanununa ve 2017-2018 Merkez av komisyon kararlarına muhalefet eden ilgili şahışların her birine 1.137,00 TL. idari ve ele geçirilen dört adet canlı mühre için 2.200,00 TL. tazminat para cezası olmak üzere toplam 5.611,00 TL. para cezası kesilmiştir.
Yaban Hayatını üreme döneminde benimseyen ve koruyan Karakoyunlu Kaymakamlığına ve Taşburun Jandarma Komutanlığımıza teşekkür ederim.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.