2014 Yerel Seçimlerin Ardından Belediye Ve İl Genel Meclis Üyeleri Eş Zamanlı İlk Meclis Toplantılarını Yaptılar

SONY DSC

SONY DSC

Iğdır’da 2014 yerel seçimlerin ardından İl Genel Meclis ve Belediye Meclis üyeleri eş zamanlı meclis toplantıları gerçekleştirdiler. Belediye Toplantı Salonunda gerçekleşen ilk meclis toplantısına BDP Iğdır Belediye Eş Başkanları Murat Yikit, Şaziye Önder, BDP ve MHP meclis üyeleri katıldı.

HALKIMIZ HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIKTIR.

Toplantı salonunda meclis üyelerine konuşma gerçekleştiren BDP Iğdır Belediye Eş Başkanlarından Murat Yikit, belediye meclis üyelerinin tek amacının Iğdır halkına en iyi şekilde hizmet götürmesi gerektiğine dikkat çekerek “ Bu kadar kutuplaşmanın yoğun yaşandığı bir kentte halkımız sağduyulu davranmış ve herhangi bir olaya sebebiyet vermemiştir. Bizleri buraya layık gören halkımız için bundan sonra bu 5 yıllık süreç içerisinde ellimizden geldiğince ortak kararlar alıp, halkımıza en iyi hizmeti götürmeye çabalayacağız. Burada bulunan her bir arkadaşımızın yegâne hedefi bu olmalıdır. Bunun dışında hiçbir hizmeti kabul etmeyeceğiz. Birilerinin şahsi olarak başka birilerini kalkındırma, adam kayırma gibi düşünceleri benimsemeyeceğiz. Hepimizin ortak hedefi Iğdır’a en iyi hizmet nasıl yapılır onu ortaya çıkarmak olmalıdır. Halkımız hizmetin en iyisine layıktır. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından kâtipler, meclis başkanları, daimi encümen üyeliği, İmar ve plan bütçe komisyonuna seçilecek meclis üyeleri seçimine gidildi. Yapılan seçimlerin ardından Kâtipliğe BDP Meclis Üyeleri, Arif Çetinkaya ile Saniye Çark getirildi. Meclis Başkanlığına BDP Meclis Üyelerinden 1. Meclis Başkanı Süleyman Tabak, 2’nci Meclis Başkanı Feryal Ülbeği seçildi. Daimi Meclis Üyeliğine ise yine BDP Meclis Üyeleri olan, Hüseyin Güven, Bani Kaya ve Aynur Timur getirildi. Yapılan seçimde 5 kişilik İmar Komisyonuna ise BDP Meclis Üyeleri, M.Sadık Aras, Mehmet Kitir, ve Saniye Çark, MHP Meclis Üyeleri Kasım Bilge ve Kemal Kalafat getirildi. Plan Bütçe Komisyonuna ise BDP Meclis Üyeleri Feryal Ülbeği, Fahrettin Aras, Yener Akaslan yanı sıra MHP Meclis Üyeleri Yalçın Aydın ile Mehmet Koçman getirildi.

IĞDIR İL GENEL MECLİSİ DE İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

2014 yerel seçimlerinin ardından seçilen Iğdır İl Genel Meclis Üyeleri de ilk toplantılarını gerçekleştirdiler. Iğdır İl Özel İdare Binası Toplantı salonunda yapılan meclis toplantısına BDP, MHP ve AKP meclis üyeleri katıldı.Meclis toplantısının ardından İl Genel Meclis Başkanlığına getirilen Kadir Özsular, Yerel seçimlerden sonra BDP’ ten 6 arkadaşımız il genel meclis üyeliğini kazandık. Bugün ilk bileşimimizi yaptık. Bugün ilk toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantıda seçimlerimizi yaptık. Halkımızın bizlere yüklenmiş olduğu görev ağır bir görevdir. Biz de burada arkadaşlarımızla bu görevin altında kalkacağımıza, halkımıza layık olacağımıza halkımıza eşit hizmet götüreceğimize yürekten inanıyoruz” dedi.

Iğdır İl Genel Meclis toplantısında meclis üyeleri arasında yapılan seçimlerin ardından İl Genel Meclis Başkanlığına BDP Meclis Üyesi A. Kadir Özsular getirildi. İl genel meclis Başkan vekilliğine ise 1.Sıra BDP Meclis Üyesi Nuri Irkan, 2’nci sıra BDP Meclis Üyesi Dilek Yanardağ getirildi. Kâtipliğe ise BDP Meclis Üyeleri Azat Tosun ile Dilek Yanardağ seçildi. Daimi Meclis üyeleri ise Yine BDP Meclis Üyeleri Kemal, Turan, Dilek Yanardağ, Nuri Irkan seçildi.

Öte yandan BDP Iğdır Belediye Eşbaşkanları Av. Murat Yikit, Av. Şaziye Önder ve beraberindeki heyet Iğdır İl Özel İdare Binasına gelerek Burada Iğdır İl Genel Meclis Başkanı ve Meclis üyelerine ziyarette bulundular.

SONY DSC

 

 

 

 

 

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.