Iğdır Devlet Hastanesine Yüz Tane Tekerlekli Sandalye ve Yeni Uygulama

Iğdır Devlet Hastanesine yüz tane tekerlekli sandalye alındı. Hastaların kullanımı için alınan tekerlekli sandalyeler maalesef bazı hasta yakınları tarafından geri getirilmiyor.
Bunun için tedbir alan Iğdır Devlet Hastanesi yönetimi iki kişiyi tekerlekli sandalyeler için görevlendirmek zorunda kaldı. Sandalyeyi alan hasta yakınının nüfus cüzdanı alınıyor, ismi kaydediliyor. Sandalyeyi getirince nüfus cüzdanı geri veriliyor. Yıllardır bu durumu kötü bir alışkanlık haline getiren bazı hasta yakınları tekerlekli sandalyeleri alıp götürüyorlardı.
Ayağı kırılan iyileştikten sonra, bir bakıyorsunuz birisi sergi arabası olarak kullanıyor, soğan koyup satıyor. Bir diğeri çocukları oynasın diye evin önüne atmış.
Bunun yansıması yeniden sandalye almak durumunda kalan hastaneye ve hastaneden yararlanan hastalara oluyordu.
Iğdır’da tekerlekli sandalye kullanan insanların sandalyeyi yerine bırakmak yerine başka yerlere götürmesi sebebiyle ciddi bir şekilde sandalye açığı meydana geliyordu. Sandalyeyi götürüp dolmuş durağına bırakıp gideni mi dersiniz, dışarıda bırakanı mı? Aldığın yere bıraksana mübarek. Senden sonra bir akraban, bir arkadaşın, başka bir hemşerin kullanabilir. Aldığınız yere bırakırsanız daha fazla hastaya faydanız olur.
Çalışanlar hastane etrafında sürekli sandalye toplamak zorunda mı?
Eskiden Iğdır Devlet Hastanesi sandalyelerin kaybolma hızına yetişilemiyordu. Bu durum bitti artık. Pek çağdaş bir uygulama olmasa da bize göre başka çare yok. Sandalyeyi alan kimliği bırakacak. Sandalyeyi getirince alacak. Tüm halkımızdan rica ediyoruz; Lütfen kullanıldıktan sonra tekerlekli sandalyeleri tekrar yerine koyunuz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.