Iğdır Devlet Hastanesine 3 Yeni Ambulans Tahsis Edildi

Iğdır Devlet Hastanesi’ne 3 adet tam donanımlı yeni ambulans tahsis edildi.
Yeni ambulansları teslim alan Iğdır Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Raşit İLHAN, yaptığı açıklamada;
“ Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sağlık Bakanımız DR. Fahrettin KOCA ve İl sağlık Müdürümüz Dr. Alpaslan EROL’a; hastanemize sundukları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum.
Sağlık alanında ülke genelinde çok ciddi değişim ve olumlu dönüşüm yaşanmaktadır. “İnsani Yaşat ki Devlet Yaşasın” düsturuyla sağlık sektöründe sürekli yeni yatırımlar yapılmakta olup, bunun en güzel örneklerinden birinin de Sağlık Bakanlığı tarafından Iğdır’ımıza gönderilen 3 adet ambulansa kavuşmamızdır. 03.04.2019 tarih itibariyle ambulanslarımızı teslim aldık.
Vatandaşlarımıza hizmet etmeye çalıştığımız sağlıkta kalite standardının arttığını ancak yeni ilavelere de ihtiyaç duyulduğunu belirtmek isterim.
Hastanemize gönderilen 3 adet ambulansla birlikte, 9 adet il dışı hasta nakil, 3 adet de Evde Sağlık Hizmetleri Birimi olmak üzere toplam 12 adet ambulansımız mevcuttur.
Artan ambulans sayımız, Sağlık hizmeti ulaşılabilirliğini daha da hızlı hale getirecektir. İl Sağlık Müdürlüğü 112 komuta merkezi ve Iğdır Devlet Hastanesi olarak şehrimizin her tarafına sağlık hizmeti götürmekteyiz.
Bu önemli yatırımlar insanımıza verilen değeri gösteriyor. Devletimizin hassasiyeti ve duyarlılığı takdire şayandır. Emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.