Iğdır ÇOGEP, Kars Gezisi Düzenledi

12

İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından 2014 yılı içerisinde, Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında hazırlanarak faaliyete geçirilen “Doğudan Yükselen Umutlar-2” projesi-kültürel ve sosyal amaçlı gezi organizasyonları faaliyeti içerisinde  “Kars Gezisi” düzenledi.

İlimizde bulunan ortaokul ve lise düzeyindeki öğrenciler arasında birlik beraberlik ve kardeşlik duygularını arttırmak, ülkemizin tarihi açısından önemli olayların yaşandığı yerleri ve tarihi yerleri göstermek, il dışına çıkma imkânı bulamayan öğrencilerimize fırsat eşitliği sunmak amacıyla organize edilen geziye; proje faaliyetleri kapsamında ayrı ayrı düzenlenen kitap okuma yarışması, resim ve kompozisyon yarışmaları neticesinde il merkezi ve ilçelerimizden dereceye giren öğrenciler, ekonomik nedenler dolayısıyla sosyal açıdan eksikliği bulunan ve il dışına çıkma imkânı bulamamış ancak derslerinde başarılı olan öğrenciler arasından seçilen toplam 36 öğrenci ile İl Emniyet Müdürlüğü personeli, proje ortağı olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeli ve İl Sağlık Müdürlüğü personeli ile birlikte toplam 40 kişi katıldı.

10 Kişilik ekip Kars iline hareket ederek, Kars’ta, o bölgenin ruhunu ve tarihini hissettirecek ve kardeşlik duygularını pekiştirecek olan Ani Harabeleri, Kars Müzesi ve 1920 yılında Kazım Karabekir Paşa’ya Rusya devleti tarafından Ankara Antlaşması’nın hatırası olarak armağan edilen Vagon (Açık havada sergilenmektedir), Kars il merkezinin gezilmesi sağlandı. Kars Kalesi ve çevresindeki tarihi yerler ziyaret edildi. Kars Kalesi’nin en yüksek noktasından şehir panoramik olarak seyredildi. Tarihi taş köprü görüldü ve Osmanlı döneminden kalan tarihi hamamlar gibi tarihi ve turistik yerler gezi rehberi eşliğinde gezildi. 

13

1

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.