Iğdır Belediyesinden Hayvanları Koruma Günü Etkinliği

            Iğdır’da 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla, Parklarda ve Iğdır Belediyesi Hayvan tedavi Merkezinde etkinlik düzenlendi.

            Etkinliğe Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş, Belediye Başkan yardımcısı Yusuf Abay, Belediye meclis üyeleri ve Iğdır Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürü (DKMP) Mete Türkoğlu katıldı.
Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş, sokak hayvanları için yaptırdıkları su ve yemleme kaplarını Kentin muhtelif yerlerine bıraktı.
            Etkinlik Iğdır Belediyesi Hayvan tedavi Merkezinde devam etti.
Burada, Okullardan barınağa ilk kez gelen öğrencilere hayvanları korumanın ve sevginin önemini anlatıldı.
            Iğdır Belediyesinin Sokak hayvanları barınağının bölgede örnek bir barınak olduğunu belirten Belediye Başkanı Akkuş, “Iğdır Belediyesinin hayvan barınağı ve hayvan hastanesinde öğrencilerimize farkındalık oluşturmak amacıyla bir program düzenledik.

            Buradaki amacımız hem yaptığımız hizmetleri göstermek hem de burada ki bakımını yapmış olduğumuz 200’’e yakın sahipsiz hayvanı, onlarla tanıştırmak, onlara sevdirmek ve farkındalık oluşturmaktı.
            Bizde bundan mutlu olduk. Bu tür etkinlikleri sadece 4 Ekim Dünya Hayvanlar Gününde değil diğer zamanlarda da yapmayı arzu ediyoruz ve yapıyoruz” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.