Iğdır Belediyesi Zabıta Ekipleri Okul Kantinlerini Denetledi

            Iğdır Belediyesi zabıta ekipleri, okul kantinlerinde başlattıkları denetimlere devam ediyor.

Ekipler, denetimler esnasında ürünlerin son kullanma tarihlerini, saklama koşullarını, iş yerlerinin Hijyen bakımından uygun olup olmadığını ve ruhsatlarını denetledi.

            Iğdır şehir merkezinde bulunan okulların kantinlerinde yapılan denetimlerde kantinlerin temizlik durumu, kantinlerde satılması yasak ürünlerin varlığı ve satışı yapılan ürünlerin son kullanım tarihleri, ile kantinlerin ruhsatları zabıta ekipleri tarafından titizlikle incelenerek, kurallara uymayan kantinler hakkında idari işlem başlatıldı.

            Denetimlerin, öğrencilerin kantinlerde daha hijyenik ortamlarda daha sağlıklı alışveriş yapabilmeleri amacıyla yapıldığını ifade eden Iğdır Belediyesi Zabıta Müdürü Deniz Özgül  Demir, “Şehrimizin genelinde fırın, lokanta, kantin gibi işletmelerin rutin denetimlerini yapıyorduk.

            Ancak son günlerde ülke genelinde kantinlerde satılan sağlıksız ürünler nedeniyle yaşanan olaylardan dolayı kantin denetimlerimizi hızlandırdık. Öğrencilerin sağlığı için denetimlerimiz sıklaşarak devam edecek” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.