Iğdır Belediyesi Toplu İş Sözleşmesini İmzaladı

33

Iğdır Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında yaklaşık 1 aydır süren görüşmelerin ardından Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Eş başkanlık makamında yapılan imza törenine Iğdır Belediye Eş başkanları Av. Murat Yikit, Av. Şaziye Önder, Belediye İş Sendikası Kars-Iğdır-Ardahan Şube Başkanı Himmet Bozan ve beraberindeki heyet katıldı.

Eş başkanlarımıza emekten ve emekçiden yana oldukları için teşekkür ediyorum’

İmza töreninde konuşan Belediye İş Sendikası Kars-Iğdır-Ardahan Şube Başkanı Himmet Bozan eş başkanlarının emekten ve emekçiden yana olduğuna dikkat çekerek” Belediyemiz ile sendikamız arasında yapmış olduğumuz toplu iş sözleşmesinde mutlu sona ulaştık. Sayın eş başkanlarımıza emekten ve emekçiden yana oldukları için teşekkür ediyorum. Ayrıca Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

‘Emek ve emekçiden yana olan hareketin mensuplarıyız’

 Iğdır Belediye Eş Başkanı Av. Murat Yikit ise içerinde bulundukları hareketin emek ve emekçiden yana olduğuna dikkat çekerek” Belediyemiz ve sendikamız arasında yapmış olduğumuz toplu iş sözleşmesi hayırlı ve uğurlu olsun. Bizler ilkesel olarak emek ve emekçiden yana olan bir hareketin mensuplarıyız. Bu anlamda hiçbir zaman klasik bir işveren ve patron ilişkisi ile işçiler ve sendikalar üzerinde zor kullanma çabası içerisinde olmadık. Bu sözleşme ile bünyemizde çalışan işçilerimize sözleşmede zam olarak her ne kadar yüzde 10 görünüyorsa bile diğer artışlarla birlikte yıllık yüzde 15 zam yaptık” dedi.

‘İşçiler özel günlerde ücretli izinli sayılacak’

Yikit son olarak işçilerin bazı özel günlerde ücretli izinli sayılacağını belirterek” Bununla birlikte bir çok anlamda sosyal haklarda iyileştirmeye gittik. Özelikle tek tek belirtmeme gerek yoktur. Örneğin toplu iş sözleşmelerinde yer almayan ama bizlerin ilkesel olarak kabul etmiş olduğu kadınlar günü, işçi bayramı, dünya engelliler günü, newroz gibi özel günlerde işçilerimiz ücretli izinli sayılacaktır” dedi.

 Yapılan konuşmaların ardından atılan imzalarla tören son buldu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.