Iğdır Belediyesi, Sporcularını Ödüllendirmeye Devam Ediyor

88

Iğdır Belediye Başkanı makamında gerçekleşene ödül dağıtım törenine Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kasım Aydoğdu, Spor Şube Müdürü Ali Durna, Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit ve belediye meclis üyeleri dereceye giren sporculara ve antrenörlerine ödülleri takdim ettiler.

Çiğdem Kırvaç, Ekrem Kızılkuş, Sedat Akgün, Yalçın Atabey, Evren Tazegül. Muhammet Ayhan, Hüseyin Işık, Türkiye Şampiyonu, Mesut Öztalan Balkan Şampiyonu, Ümütcan Öztürk, Muhamet Ayhan, Ali Hüseyin Işık Balkan ikincisi olarak bizleri gururlandırdılar.

Ziyarette konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kasım Aydoğdu ise verilen ödülden dolayı sporcular adına Belediye Başkanı ve meclis üyelerine teşekkür ederek; ”öncelikle başta belediye başkanımız ve meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz.   32 sporcumuz ulusal ve uluslararası müsabakalarda dereceye girdi. Bunların 20 tanesinin ödülünü özel idareden ayrılan bütçe ile temin ettik. Geriye kalan sporcularımıza ise sizlerin desteği ile ödüllerini temin ettik. Bireysel sporlarda Iğdır çok başarı bir il ve biz bu konularda çok iyiyiz. Iğdır olarak herkesin bu başarılı sporculara destek verip yanlarında durması gerektiğini düşünüyorum. Biz Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak bütün imkânlarımızı sporcularımız için seferber etmekteyiz. Yeter ki çocuklarımızı Spora kazandıralım. Tek amacımız ilimizi ve ülkemizi temsil eden sporcuların sayısını artırmak ve sporu geniş bir tabana yaymak. Ben tekrardan belediye başkanımız ve meclisimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ödül dağıtım töreninde konuşan Belediye Başkanı Murat Yikit ise sportif faaliyetlere imkânların el verdiği ölçüde destek verdiklerine dikkat çekerek; “sportif faaliyetlere belediye olarak keşke daha fazla katkıda bulunabilseydik. Bu konuda mutlaka bizim eksikliklerimiz vardır. Ama daha çok alt yapı ile alakalı bir durumdur. Kentimiz de birçok spor kulübü var. Keşke hepsine yardım edebilseydik. Belediye meclisi olarak böyle küçük de olsa sizleri spora teşvik edici ve ileriye yönelik adım atma noktasında karar aldık. Hepinize başarılar diliyorum. Başarılarınızın devamını bekliyoruz” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.