IĞDIR BELEDİYESİ KANSERDE ERKEN TEŞHİSİN ÖNEMİ KONULU FARKINDALIK PROGRAMI YAPTI

    Iğdır Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğünün, kanserde erken teşhisin önemine vurgu yapmak ve farkındalık yaratmak amacıyla organize ettiği program Belediyenin Ehmedê Xanî Kütüphanesinde yapıldı. 

            Kadınların yoğun katılım gösterdiği programda Uzman Doktorlar Abdulhamit Bozyiğit ve Hakan Sarsılmaz kanserde erken teşhis konusunda farkındalık için kadınları bilinçlendirme amacıyla sunum yaptılar. Doktorların sunumunun ardından, hazırlanan müzikal gösteri ile kadınlar şarkılar söyleyerek eğlendiler. 
         Kadın vatandaşlara kısa bir açıklama yapan   Başkan Eylem Çelik;”  Kanser dünya genelinde giderek artan bir sağlık problemidir. Biz de Iğdır olarak kanser oranının maalesef en yüksek olduğu şehirlerden biriyiz. Kanser toplumlarda önemli sosyoekonomik yüke, bireylerde ise maddi manevi kayıplara ve zorluklara neden olmaktadır.

            Kanserin önemli bir kısmının önlenebilir olması bu konuya verilen önemin de artmasını sağlamaktadır. Kanserle mücadelede en önemli nokta erken teşhisin yapılabilmesidir. Biz de bu konuda halkımızı bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla böyle bir program düzenledik. Yoğun iş tempolarına rağmen vakit ayırarak bizleri kırmayıp buraya gelen doktorlarımıza ve bugün burayı dolduran bizleri yalnız bırakmayan tüm kadınlarımıza teşekkür ediyorum.” Dedi.
            Program kadınların, kadın  müzisyenler eşliğinde şarkılar söyleyerek eğlenmelerinin ardından son buldu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

1
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.