Iğdır Belediyesi, Iğdır Çevresini Mevsimlik Çiçeklerle Donatacak

 

SONY DSC

Iğdır Belediyesi Park ve Bahçe Birimi tarafından Iğdır Belediyesi’ne ait seralarda gül çiçeği üretimi başladı.

Iğdır Belediyesi’ne ait araç garajı yanında kurulan serada Park ve Bahçe Birimi tarafından mevsimlik çiçekler yetiştiriliyor.

Belediye Park ve Bahçe Birimi tarafından daha önce de üretilen güller baharın gelişiyle park ve bahçelerin bulunduğu yerlere ekimleri başladı. Konuyla ilgili bilgi veren Belediye Eş Başkanlarından Murat Yikit, şehrin çehresini güllerle güzelleştirmek istediklerine dikkat çekerek; “ilkbahar mevsiminin gelmesi ile birlikte ilimizde bulunman park ve bahçeleri güllerle donatarak böylece ilimizin daha hoş bir görünüme bürünmesini sağlıyoruz. Şimdi bu serada bulunan gül tohumları yaklaşık 1 ay sonra fideye dönüşecek bizlerde bu fideleri şehrin park ve bahçe alanlarına ekeceğiz” dedi.          

“35 bin çiçek üretiyoruz”

Yikit, on bir çeşit renkte 35 bin çiçek üreteceklerine dikkat çekerek; “park ve bahçe alanlarına ekilmek üzere on bir çeşit renkten 35 bin çiçek üreteceğiz. Şuan tohumlarını seramıza serptikten sonra 25 gün içerisinde bunlar fide olacak o zaman bizler bu fideleri ilimizdeki tüm park ve bahçe alanlarına ekeceğiz” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.