Iğdır BDP İl Binası’nın Girişinde Patlama

BDP Iğdır İl Örgütü binasının girişinde henüz belirlenemeyen sebepten dolayı  patlama meydana geldi. 1 kişi sesten etkilendi.

 

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Iğdır İl Örgütü binasının girişinde henüz belirlenemeyen sebepten dolayı bir patlama meydana geldi. Meydan gelen patlamada sesten 1 vatandaş etkilendi.

ÇOK SAYIDA POLİS SEVK EDİLDİ

Edinilen bilgilere göre; Iğdır’da BDP İl Örgütü binasının girişinde henüz belirlenemeyen sebepten dolayı saat 20.00 sıralarında büyük bir gürültü ile patlama meydana geldi. Eski Doğubayazıt Caddesi üzerinde Nuh Nebi Cami’si karşısında bulunan dört katlı bir binanın üçüncü katında yer alan parti örgütünün bulunduğu binanın giriş koridorunda meydana gelen patlaması sonucu, binanın alt katında bulunan kıraathanede çalışan Ömer Kindani isimli bir genç sesten kaynaklı duyma sorunu yaşadı. Sesten etkilenen genç, olay yerine gelen ambulans ile Iğdır Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, olay yerine çok sayıda polis ve olay yeri inceleme ekipleri sevk edildi.

Polis, patlamanın yaşandığı bölgenin etrafına güvenlik şeridi oluştururken, Iğdır İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal olay yerinde inceleme yaptı.

BELEDİYE EŞ BAŞKANI DA OLAY YERİNE GELDİ

Patlama yaşandığı esnada binada bulunmayan aralarında Iğdır Belediyesi Eş Başkanı Av. Murat Yikit’in de bulunduğu partililer olayın haberini almaları sonrası bina önüne gelerek polislerle görüştü. Götürüldüğü hastanede ayakta tedavi edilen patlama sesinden etkilenen Ömer Kindani ise taburcu edildi.

Olaya ligli soruşturma devam ediyor.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.