Iğdır Barolar Birliği 1.Şiir Dinletisi Düzenledi

yy

Baro konferans salonunda yapılan şiir dinletisine vali vekili Mevlit Özmen  Ağır ceza reisi  İlker Akkaş, Nahçivan’dan gelen şair Zeynep Nahçivanlı, şairler ve davetliler katıldı.

Açılış Konuşmasını yapan tertip komitesinden Kemalettin Kalkan,” Bugün gönlüm ayazdır, İnşallah sonu yazdır, Gerçek dostun yolunda Canımı versem azdır! Diyor şair Yahya Azeroğlu. Ben de, buraya kadar zahmet çekip gelen tüm şiir dostlarına hoş geldiniz diyorum.

Şiir sanat dalları içinde belki de en güzel olanıdır, Şiir duygudur, histir, Şiir yaşamın ta kendisidir… Şiir, bazen bir çocuğun ninnisi, Bazen de bir annenin ezgisidir! Şiirlerin başkahramanı olan annelerimizin bu vesile ile “ Anneler Gününü “ kutluyorum. Iğdır barosu avukatlarından Sayın Nahide Ova, baro adına bir şiir etkinliği düzenlemek için bize başvurduğunda bunu seve seve kabul ettik, çünkü Iğdır’da şiir kültürünün, şiir sevgisinin oluşabilmesi için elimizden gelenin en iyisin yapmak için bu teklifi bir görev olarak bildik ve şiir dinletisini bu çerçevede düzenlemiş olduk. Emeği geçen tüm arkadaşlara ve özellikle de dinletiye katılan Iğdırlı şairlerimize çok teşekkür ediyorum… Sözü Daha sonra 16 şair kendi yazdıkları birbirinden güzel şiirleri okuyarak dinleyenlere hoşça vakit geçirtti. Daha sonra konuşan ve Yahya Kemal Bayatlı’dan bir şiir okuyan Vali Vekili Mevlüt Özmen,“Şiir yazmak şiir okumak bir sanattır. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Hoşça bir vakit geçirdik.”dedi.Şiir dinletisini tertip eden Yahya Azeroğlu, Kemalettin Kalkan, Fahrettin Budak ve Nahide Ova’ya Iğdır barosu plaket verdi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.