Iğdır Baro Başkanlığı Seçimi Yapıldı

66

Avukatlık Kanun’unun 82.maddesine göre  Baro Genel Kurulu 2 yılda bir Ekim ayının ilk haftası yapılır.

Buna göre Iğdır Barosu 11. Genel kurulu yapıldı. Genel kurula çok sayıda Avukat katıldı. Genel kurula 2 liste ile gidildi. Iğdır Baro Başkanlığına Eski Başkan Av. Özgür Kurban Gül ile Av.Serkan Alakan aday oldu. Iğdır Barosuna kayıtlı 69 Avukattan 45’i Genel Kurula katıldı.  Genel Kurulda önce Divan oluşturuldu. Oluşturuldu. Divana Av.Ahmet Tutulmaz Başkan seçilirken Av Ahmet Güven, Av Fatih Demir, Av Âdem Sevilmiş üye seçildi.

2 Yılda bir yapılan Genel kurulda Faaliyet raporu okundu daha sonra gelir gider görüşüldü. Halen Iğdır Baro Başkanı olan Av.Özgür Kurban Gül Genel kurulda Avukatların gelir giderle ilgili sorularını cevapladı. Bir Avukat Baro’ya ait 2 aracın 2013 yılından 2014 yılına kadar Keşif gelirinin 1100 TL olduğunu fakat 12 bin TL gideri olduğunu söyledi. Av. Özgür Kurban Gül bütün soruları tek tek cevapladı. Divan Başkanı Av Ahmet Tutulmaz Gazetecilerin görüntü aldıktan sonra dışarıya çıkmasını istedi. Sandıklar açıldıktan sonra oy sayımı yapıldı. Buna göre 65 delege oy kullandı.1 oy boş çıktı toplam 64 oyun 36’sını eski Başkan Özgür Kurban Gül alırken Av Serkan Alakan 28 oy aldı. Oylama sonunda yeniden Iğdır Baro Başkanı seçilen Av.Özgür Kurban Gül tebrikleri kabul etti.

Yapılan Genel Kurulda Av.Mustafa Buluş ile Av.Yalçın Aydın Türkiye Barolar birliği Genel Kurul Delegesi olarak seçildi.

 Iğdır Belediye eş Başkanları Av.Şaziye Önder ve Av Murat Yikit Genel kurula gelerek aday olan Avukat arkadaşlarına destek verdi.

Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit seçim sonrası yeniden Başkan seçilen Özgür Kurban Gül’ü tebrik etti.

 Genel Kurul sonrası Basın mensuplarına açıklama yapan Özgür kurban Gül hizmet için buradaydık o hizmeti devam ettireceğiz bu 2 yıl son dönemim bir daha aday olmayı düşünmüyorum yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın hepsi birbirinden değerli onlarla beraber devam edeceğiz Allah Mahcup etmesin dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.