Iğdır B Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda KKKA Konulu Konferans‏ Gerçekleştirildi

ss

Iğdır B Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde görevli Veteriner Hekimler Erman Şah ve Serdar Akkuş tarafından slâyt gösterisi eşliğinde “Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı ve Korunma Yolları” konulu bir konferans gerçekleştirildi.

Konferansa kurumda barındırılan tutuklu ve hükümlüler ile personel katıldı.

Kurum Sosyal Çalışmacısı Mehmet Ali Keskin düzenledikleri bu konferans ile amaçlarının tutuklu ve hükümlüleri bilgilendirmek ve bilinçlendirmek olduğunu, hastalıklardan korunmanın en önemli yolunun hastalığı tanımak olduğunu vurguladı.

Iğdır Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde görevli veteriner hekimler katılımcılara hastalığın bahar ve yaz aylarında görülmekle beraber en çok haziran ve temmuz aylarında ortaya çıktığını, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığının ne olduğu, bulaşma yolları, hastalığın belirtileri,  hastalıktan korunma yolları ve hastalığın tedavisi hakkında önemli bilgiler verdiler.

Katılımcılardan gelen soruların cevaplanmasıyla konferans sona erdi.

Konferansa; Kurum Müdürü İbrahim Karaca, 2.  Müdür İshak Sarıkahya, Kurum Öğretmeni Hakan Balci ile Vaiz Abdulmecit Aydın katıldı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.