Iğdır B Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Belge Dağıtım Töreni

c1

Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Alkol ve Madde Bağımlılığı Programına katılan tutuklu ve hükümlülere katılım belgeleri düzenlenen törenle verildi.

Psiko-sosyal yardım servisince düzenlenen eğitime katılan tutuklu ve hükümlülere maddeyi bırakma konusunda farkındalık yaratma amaçlanmıştır.

Program hakkında bilgi veren Kurum Sosyal Çalışmacısı Mehmet Ali Keskin Alkol ve Madde Bağımlılığı Programı,  4 hafta süren ve yaklaşık 1,5 saat süren 16 oturumdan oluşan bir programdır.

Bu program Bilişsel-Davranışçı Terapi ile Zararın En Aza İndirilmesini hedefleyen bir programdır.  Programın amacı madde kullanan kişileri tedavi etmek değil, tedaviye başlama konusunda farkındalık oluşturmaktır.

Program oturumları 3 ana konudan oluşmaktadır. Bunlar; Bilgilendirme Oturumları: Alkol ve Madde Bilinci, Zararın En Aza İndirilmesi, Toplumda ve Ceza İnfaz Kurumunda Tedavi Hizmetleri, Değişim Döngüsü, Farkındalığı Arttırmaya Yönelik Oturumlar: Alkol ve Madde Bağımlılığı Haritası, Tekrar Kullanma/Yeniden Başlama, Yüksek Risk Durumları, Yaşam Becerilerinin Geliştirilmesine Yönelik Oturumlar: Yaşam Becerileri, Problem Çözme Becerileri, İlişkiler/Madde Kullanıcılarından Uzak Durma konularından oluşmaktadır Dedi. Belgelerini Kurum Müdürü İbrahim Karaca’dan alan katılımcılar program sayesinde maddeyi bırakma konusunda bilgi ve beceri kazandıklarını bırakma konusunda farkındalık oluştuğunu belirttiler.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.