Iğdır, Azerbaycan’da Anlatıldı

 

 

Bakü ve Gence yazarlar biriliğinde¸Azeri şair, yazar ve gazetecilere Iğdır’ın tabi ve kültürel zenginliklerini anlatan Ova; Türkiye’de yürüttüğü fotoğraf sergileri projesi hakkında bilgi de verdi.

 

 Avrupa, Türkiye ve Azerbaycan da dahil Kafkasların en yüksek volkanik dağı Ağrı Dağı başta olmak üzere, Iğdır’ın florası, faunası, Balık Göl ve gümüş alaları Tuzluca tuz; Aras nehri; karasu çayı ve kızıl alaları( sazan) tarihi doku kul Yusuf kümbeti, Karakoyunlu koç başı mezar taşları, Ortaköy hamamı, Kervansaray ve diğer ve kültürel zenginlikler ve sergilemeleri konusunda bilgilendirme yapan sanatçı Azerbaycanlı milletvekili Jale Aliyeva ile de görüştü.

Ziyaretiyle ilgili bilgi veren Iğdırlı dağcı/doğa fotoğrafçısı Bilgihan Ova, “Vekil sayın Jale Aliyeva başta olmak üzere diğer Azeri gazeteci, yazar ve kültür sanat çevrelerinin tarafımca yürütülen ‘Türkiye’nin Saklı Yüzü: Iğdır’ fotoğraf sergileri çalışmalarım hakkında yakından haberdar olmaları mutlu etti. Azeri vekil Iğdır’ı yakından tanıyor. Geçmişte yaptığımız Türkiye- Azerbaycan karma fotoğraf sergileri hakkında da malumat sahibi.

Azerbaycan’daki kültür sanat çalışmaları hakkında inşallah Sayın Iğdır vekilimiz Nurettin Aras Bey ile Valimiz Sayın Enver Ünlü Bey’i ziyaret edip bilgilendirecek ve eş zamanlı olarak Türkiye’de ve Azerbaycan’da iki fotoğraf sergisi açma düşüncemi kendileriyle paylaşacağım” dedi.

Hatırlanacağı üzere Iğdırlı fotoğraf sanatçısı Bilgihan Ova, 27. Kişisel fotoğraf sergisini nevruz Bayramı’nda Topkapı Türk Dünyası Evleri, Azerbaycan evinde açmış, sergiyi İstanbul büyükşehir belediye başkanı, vali ve diğer Türki cumhuriyetlerinin başkonsolosları yakından görmüştü.

 

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.