Iğdır Azerbaycan Evi Derneğinden Vali Davut Haner’e Ziyaret

y

Iğdır Azerbaycan Evi Derneği başkanı Serdar Ünsal ve yönetim kurulu üyeleri, Nazım Karadağ, Şeref Iğdır, Iğdır valisi Davut Haner’i makamında ziyaret ederek hem hayırlı olsun dileğinde bulundular hem de çalışmalarıyla ilgili bilgi verdiler.

Yaptıkları çalışmaları vali Davut Haner’e anlatan Dernek başkanı Serdar Ünsal, derneğin faaliyetini ve kuruluş amacını anlatarak sivil toplum örgütü olarak her alanda Türkiye ve Azerbaycan’ın sesi olmaya iki ülkenin menfaatleri için mücadele etmeye çalışıyoruz. Özellikle her fırsatta Türk düşmanlığı yapan Türkiye ve Azerbaycan’ı zorda bırakmayı amaçlayan Ermeni diasporasına karşı

Mücadele ediyor onların gerçek yüzlerini kamuoyu oluşturarak dünyaya basın yayın aracı ile duyurmaya çalışıyoruz. Çeşitli toplantılarla Ermenilerin gerçek yüzlerini anlatıyoruz. Ermeniler İşgal ettikleri topraklardan çekilmedikçe sınır kapılarının açılmasını istemiyoruz. Bu konudaki tavrımız kesindir. Azerbaycan’ın bu konudaki tezini destekliyoruz. 19 Nisan’da Tuzluca’ya bağlı Gedikli, köyünde saat 14.00’de 24 Nisan’da da merkeze bağlı Hakmehmet köyünde saat 10.00 ’da şehitliklerde Ermeni meselesiyle ilgili basın açıklaması yaprak Ermeni yalanlarını bir kere daha kamuoyuna duyuracağız ”dedi.

Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten Iğdır valisi Davut Haner, “ Sivil toplum örgütleri halkın duygu ve düşüncelerini dile getiren kuruluşlardır. Çalışmalarınızda başarılar dilerim ”dedi.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.