Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği’nden Eğitim Destekli Projesi Uygulandı

33

Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği’nden Eğitim Destekli Projesi Serhat Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi ve uygulandı.

 “Her Yolculuk Tek Adımla Başlar-Eğitimcinin Eğitimi-Sunum Teknikleri “ isimli proje Iğdır Ziya Gökalp Ortaokulu Salonunda 03-04 Ağustos 2015 Tarihlerinde yapıldı.

Projeye Iğdır Merkez, Karakoyunlu, Aralık ve Tuzluca İlçesinden yaklaşık 250 okul müdürü ve müdür yardımcısı katıldı.

Dernek Başkanı Ziya Zakir ACAR, açılış konuşmasında şunları söyledi.

Sevgili meslektaşlarım. Öncelikle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bu Ağustos sıcağında sizleri burada topladık ancak seminer sonunda çok faydalı olduğunu görecek ve idarecilik farkındalığını yakalayacaksınız.

Öğretim yöneticiliği ile liderlik arasındaki farkı görüp, iletişim etkinliklerini kullanacaksınız. Öğretimsel Liderlik; İyi bir öğrenci yetiştirme, öğretmenler için daha arzu edilebilir öğrenme koşulları sağlama, okulun çalışma çevresini tatmin edici ve üretken bir çevreye dönüştürme eylemlerini ifade eder.

Eğitim işini başarmak için müdür, öğretmenler, öğrenciler, aileler ve okul kurulunu birlikte çalışabilecekleri bir örgüt ikliminin yaratılmasıdır. Öğretim liderliğini, diğer liderlik türlerinden ayıran en önemli özellik, hiç kuşkusuz öğretme ve öğrenme süreçleri üzerinde yoğunlaşmış olmasıdır.

Ziya Zakir ACAR, Milli Eğitimin her kademesinde görev yaptığını, Aralık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Tuzluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunduğu, İlin eğitim durumunu çok yakından bildiğini Yüksek Lisans bitirme tezini Iğdır İlinde “Okul Müdürlerinin performansları üzerinde yaptığını belirtti. 35 Yıllık çalışma hayatında 80 Teşekkür, takdir, Aylıkla Ödüllendirme, Başarı Belgesi, Üstün Başarı Belgesi ve Ödül Belgesini aldığını, çalışınca her şeyin başarılabileceğini anlattı.

Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği Başkanı  Ziya Zakir ACAR, tarafından yapılan proje  SERKA tarafından ihalesi yapıldı ve ihaleyi Konya’dan ABİGEM  firması  kazandı ve  eğitimci olarak görevlendirilen Erhan KARAGÖZ tarafından verildi. 2 günlük seminerde Etkili Sunum Tekniği, İletişim Becerileri, Liderlik, Mobbing-Cortometraja, Stres Yönetimi ve Motivasyon konuları anlatıldı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.