Iğdır AKUD Kulübünün ve Melekli Hürses Ailesinin başlattığı Ağaç Dikme Kampanyası’na Iğdır Orman İşletme Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi’nden Destek…

a2

Iğdır AKUD Kulübü ve sosyal medyada yayın yapan Melekli Hürses Ailesi tarihi Melekli mezarlığına ağaç dikme kampanyası başlattı.

Kampanyaya ilk destek Iğdır Orman İşletme Müdürlüğü ve Iğdır İl Özel İdaresi’nden geldi.

Melekli’de başlatılan mezarlıkları ağaçlandırma kampanyasında tarihi mezarlık içerisinde toplam 150 fidan dikimi yapıldı.

Iğdır AKUD Kulübü Basın Sözcüsü Coşkun Oluz, Nevruz Bayramı kapsamında yaklaşmakta olan kabir üstü ziyaretlerinde ağaç dikmenin çok önemli olduğunun altını çizerek; “Melekli eski mezarlığında hiç ağacın olmamasını büyük bir eksiklik olarak gördük ve bu yüzden internet üzerinden böyle bir kampanya başlattık. Başlatılan kampanyaya anında destek bulduk’ dedi.

Iğdır AKUD Kulübü Başkanı Sadık Oğan ise uzun yıllardır Melekli eski mezarlığında bir tek dahi fidanın bulunmadığını, burada yatan ölülerin mezarlarını onarırken, dualar okurken ya da çalışırken gölgesinde dinlenebileceğimiz ağaç gölgesi olmadığını belirtti. Oğan ayrıca; “internet üzerinden başlattığımız kampanyaya ilk destek Orman İşletme Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi’nden geldi. Bu sayede kasabamız eski mezarlığına 150 fidan dikimi yapıldı. Kampanyamıza verdikleri desteklerden dolayı Orman İşletme Müdürlüğü ve fidanların nakli için İl Özel İdaresi’ne, kasabamız ve kulübümüz adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.