Iğdır, 5. Van Turizm Fuarına Katılıyor

tr

Iğdır İl Kültür ve Turizm Müdürü Osman Engindeniz bu yıl 5.’si düzenlenecek olan Van Turizm Fuarı’na katılacaklarını belirtti.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Osman Engindeniz yaptığı açıklamada fuar ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Bölgemizin ve ilimizin sahip olduğu tarihi, turistik ve kültürel değerlerinin etkili ve geniş bir şekilde tanıtılması, ulusal ve uluslararası turizm pazarındaki payımızın arttırılmasına yönelik yatırım ve iş hacminin geliştirilmesi, bölgenin tanıtımdan hak ettiği payı alabilmesi ve ekonomiye katma değer sağlaması amacı ile bu yıl 5.’si düzenlenen ve doğunun tek turizm fuarı olan Van Turizm Fuarı, her yıl artan katılımcı ve ziyaretçi sayısı ile bölgenin büyük bir pazar haline gelmesine önemli katkılar sağlamaktadır. İlimize tahsis edilen 20 metrekarelik stantta; ilimizin sembol değerleri ile turistik çekiciliklere ait görseller, el sanatları ürünleri ve hediyelik eşyalar sergilenecek olup, ziyaretçilere yöresel ürünlerimizden ikramlar yapılacaktır. Ayrıca Iğdır Tanıtım Filmi ve slâyt gösterileri de yapılacaktır. İlimiz standına her yıl olduğu gibi bu yıl da ilginin büyük olmasını bekliyor ve bu çalışmalarımızın sonucu olarak da bölgemize olan turizm talebinde artış olacağını ümit ediyoruz.”

Engindeniz, 18 Eylül-21 Eylül 2014 tarihlerinde Van Tuşba Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan fuarda herkesi Iğdır standına beklediklerini sözlerine ekledi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.