Iğdır 30 Yıl Aradan Sonra Sinemaya Kavuştu

8

Iğdır Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve CİNEGOLDS sinemaları işbirliğiyle IĞDIR’lıların 30 yıllık özlemi sona eriyor. Iğdır Kültür ve Turizm Müdürü Osman Engindeniz, 30 yıl aradan sonra Iğdır’ın sinemsına kavuşacağı müjdesini verdi.

Geçtiğimiz aylarda faaliyetlerini gösteren CİNEGOLDS sinemaları artık bağımsız bir sinema olarak 16 Ocak itibariyle resmi açılışını yapıyor. Müdür Osman Engindeniz’in yaptığı açıklamaya göre Baş rollerini Russell CROW, Yılmaz ERDOĞAN VE Cem YILMAZ’ın paylaştığı kapalı gişe oynayan  “SON UMUT” isimli filmi ile 16 Ocak 2015 cuma günü saat 17:30 da Kültür merkezi salonunda sinemanın açılışı yapılacak.

Açılışa tüm Iğdırlıları davet eden  Iğdır Kültür ve Turizm Müdürü Osman Engindeniz şunları söyledi;  “Iğdırlılar bundan sonra Kültür Merkezi içerisinde bulunan salonumuzda Türkiye’deki diğer sinemalarla birlikte vizyona giren filmleri izleyecekler ayrıca ilginin yoğun olduğunu belirten Engindeniz, “Iğdırlıların sinema kültürünü yıllar sonra hatırlamalarına yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Filmler her gün 5 seans olarak izleyicilerimizle buluşacaktır” dedi.

CineGolds sinemaları yönetim kurulu Başkanı Ufuk BALKİS ise “sosyal bir faaliyet olan sinema keyfini Iğdır’lı sinema severlerle buluşturacağımız için çok heyecanlıyız bizlere destek verip bu 30 yıllık hasrete son vermek için mücadele eden tüm ekibime , bizleri hiçbir zaman  yalnız bırakmayan devlet büyüklerimize ve  vali  yardımcımız sayın Mevlüt ÖZMEN’e sonsuz teşekkür ederim diyen Balkis, görüntü ve ses kalitesinin Avrupa standartlarına uygun olduğunu belirterek sinemamız tüm Iğdır’lılara hayırlı olsun dedi.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.