İçişleri Bakanı Iğdır’da

q3

q4

İç İşleri Bakanı Efkan Ala,  özel bir uçakla Iğdır’a geldi. Bakan Ala, Havalimanına indikten sonra kara yoluyla şehir merkezine gelerek Valiliği ziyaret etti.

Valilik önünde küçük bir kızın çiçek vermesiyle karşılanan Bakan Ala, Valilik şeref defterini imzaladıktan sonra Valilik makamına geçerek gazetecilere kısa bir açıklamada bulundu.

Bakan Ala; “Iğdır bizim önem verdiğimiz bir şehir. Havaalanıyla, Tarım sektöründe, sanayide her alanda geliştirmeye çalıştığımız bir şehir. Daha öncede Başbakanımızla buraya gelmiştim her gelişimizde gelişmeleri gözümüzle müşade ediyoruz.  Bu bizim için memnuniyet vericidir.  Bizler istiyoruz ki Iğdır belediyecilik anlayışıyla gelişsin büyüsün Ak Parti belediyeciliğini de burada görsün ve şık bir belediyecilikle karşılaşsın. 30 Mart seçimlerinde Iğdırlı vatandaşlarımızın Ak Parti belediyeciliğine teveccüh göstermelerini arzu ediyoruz. Daha çok hizmet almaları ve kaliteli hizmet almaları anlamında yapacakları tercihle umut ediyoruz ki Projeleri olan güzel çalışmaları olan arkadaşımızı burada seçerler. Bizde elimizden gelen hizmetin en iyisini sunarak çalışırız. 30 Martta kazanmamız bizlere karşı yapılan saldırılara karşı bir cevap olacağına inanıyorum.”dedi.

Valilik binasından Ak Parti il binasına yürüyerek giden Bakan Ala, Yolda esnaf ve vatandaşlarla tek tek tokalaşarak sorunlarını dinledi.

 Bakan Ala, Ayakkabı boyacılığı yapan bir kişi ile sohbet edip ayakkabısını boyattı.

Daha sonra Ak Parti il Binasında partililerle görüşerek Ak Parti Belediye Başkanı Adayı Av. Mustafa Buluş’u size sizleride Allah’a emanet ediyorum.”dedi.

Bakan Ala, Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan Caferilere ait Hacı Yusuf Hacer Camii’ni ziyaret etti. Ziyarette Cami Önünde Bakanı Karşılayan Iğdır Ehlibeyt Âlimleri Dernek Başkanı Veli Beder,  Dini âlim Kurban Oluz ve Ehlibeyt Âlimleri üyeleri karşıladı.

 Bakan Ala, 1400 yıldır Ehlibeyt Bayrağını dalgalandırdığınız için size teşekkür ederim.”dedi.

Camiye Geçen Bakan Ala, İçeride Dini Âlimlerle sohbet etti. Basın mensupları içeri alınmadı. Cami çıkışında açıklama yapan Dini Alim Kurban Oluz, Bakana diyanetin özelleştirilmesini anlattım. Bizim diyanete mahrum kaldığımızı Müftüyle ilgili burada bir rapor hazırlanmıştır. Biz bu konuyu daha önce gelen başbakan yardımcısı Emrullah İşlere iletmiştik. Sayın içişleri bakanıda kendisi bizlere bu raporla ilgili açıklama yaptı. Ve rapordan haberdar olmadığını belirtti. Öyle bir raporu tanımıyorum. Gereği neyse yapılacaktır.”dedi.

q1

q2

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.