İbrahim Durak MHP’den Aday Adaylığını Açıkladı

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Genel seçimler yaklaştıkça ilimizde de iş adamlarından, akademisyenlerden ve bürokratlardan milletvekilliği için aday adaylığı açıklamaları devam ediyor.

Basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen tecrübeli bürokrat İbrahim Durak, yaklaşan seçimlerde MHP’den Iğdır Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. Durak yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi:

 “Saygıdeğer basın mensupları, hepinizi davetimize icabet ettiğiniz için saygılarımla selamlıyorum. ‘2015 senesi tertemiz vicdanların ülke ve milletine sahip çıkacağı zafer yılıdır’ diyen milliyetçi ve ülkücü camianın saygıdeğer lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin sözlerinden hareketle, Iğdır’ımıza hizmet etmek, Iğdırlıların layık olduğu yönetim ve temsil anlayışını getirmek ve Iğdır’a hak ettiği gerçek değeri vermek için MHP’den Iğdır milletvekili aday adayı olmaya karar verdim.

Yıllardır milletime kaymakam olarak hizmet verdim. Ülkemizin güzide üniversitelerinde ve ciddi özel müesseselerinde yöneticilik yaptım. Şu ana kadar yürüttüğüm bütün işlerim ve süregelen ilişkilerim sayesinde Ankara’yı, bürokrasiyi ve tüm kamu yönetimi süreçlerini bilmemin gücü ve inancı ile Iğdır milletvekilliğine talibim. Iğdırlıya katkı sağlayıp, derdi ile dertlenmek sevinci ile sevinmek için buradayım. Kamu yararına görev yapan siz değerli basın mensuplarından da bu süreçte destek bekliyorum.”

 MHP’den milletvekilliği aday adaylığını açıklayan İbrahim Durak’ın özgeçmişi ise şu şekilde:

“1960 yılında Iğdır’ın Aralık İlçesinde dünyaya geldi. 86 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Bir yıl süreyle İngiltere’de mesleki bilgi, görgü ve dil stajı gördü. 76. dönem kaymakamlık kursunu başarıyla bitirerek Çanakçı kurucu kaymakamlığına atandı. Daha sonra Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Sekreterliği’ne atandı. Akabinde aynı üniversitede Hukuk Fakültesi Sekreterliği görevini yürüttü.

1977-1978 yıllarında Aralık İlçesi Ülkü Ocakları Derneği İkinci Başkanlığı görevini yürüttü. 1979-1980 yıllarında Ankara MHP İl Gençlik Kolları başkanlığı yaptı. 1980 darbesinde MHP davasından yargılandı ve beraat etti.

 7 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde MHP Iğdır Milletvekili Aday Adayı olan İbrahim Durak evli ve bir çocuk babasıdır.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.