“Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” Paneli

“HZ. PEYGAMBER VE BİRLİKTE YAŞAMA AHLAKI” PANELİ

Iğdır Üniversitesi ile Iğdır İl Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” konulu panel düzenlendi.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, İl Müftüsü Cüneyt Kulaz, rektör yardımcıları, öğretim üyeleri ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği panel, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Karaağaç Kampüsü Konferans Salonu’nda düzenlenen panelin moderatörlüğünü Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şadi Eren yaparken, İl Müftüsü Cüneyt Kulaz, Iğdır Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Rıza Akgün, İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Sancak ve İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İbrahim Akgün panelist olarak katıldı. Günümüzde hayatın her alanında birlikte yaşamanın önünde engeller olduğuna dikkat çekilen panelde, konuşmacılar Hz. Peygamberin hayatından da örnekler vererek Kur’an-ı Kerim ışığında birlikte yaşamanın önemine dikkat çektiler.

Panelin sonunda Rektör Yılmaz, panelistlere verdiği önemli bilgilerden dolayı teşekkür ederek, Iğdır Üniversitesi’ni simgeleyen bir tabak takdim etti.

Panelden sonra Karaağaç Kampüsü bahçesinde üniversite tarafından hazırlanan etli nohutlu pilavı Rektör Yılmaz ve İl Müftüsü Kulaz tarafından misafirlere ve öğrencilere ikram edildi.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.