“Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” Konulu Panel Yoğun İlgi Gördü

6

Iğdır Üniversitesi ile Iğdır İl Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Karaağaç Kampüsü Konferans Salonunda “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” konulu panel düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kutlu Doğum Haftası için hazırlatmış olduğu, Birlikte Yaşama Ahlakı adlı kitap ve dergilerin Üniversite Öğrencilerine dağıtıldığı panele, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı YILMAZ, İl Müftüsü Cüneyt KULAZ, Iğdır Üniversitesi Öğretim Üyeleri, İmam-Hatipler, Kurs Hocaları ve Üniversite öğrencileri katıldı.

 Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan Panelde, İl Müftüsü Cüneyt KULAZ protokole gül takdim etti.

Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şadi EREN’in möderatörlüğünü yaptığı Panele, panelist olarak İl Müftüsü Cüneyt KULAZ, Prof. Dr. Ömer Rıza AKGÜN, Prof. Dr. Yusuf SANCAK ve Yrd. Doç. Dr. İbrahim AKGÜN katıldı.

Günümüzde hayatın her alanında birlikte yaşamanın önünde engeller olduğuna dikkat çekilen panelde konuşmacılar, Hz. Peygamberin hayatından da örnekler vererek Kur’an-ı Kerim ışığında birlikte yaşamanın önemine dikkat çektiler.

Öğrenciler ve vatandaşlar tarafından beğeniyle takip edilen panel sonunda İl Müftüsü KULAZ ve Iğdır Üniversitesi Rektörü YILMAZ konuşmacılara plaket takdim etti.

Daha sonra hazırlanan etli nohutlu pilav ikramını, Karaağaç Kampüsü bahçesinde bizzat İl Müftüsü Cüneyt KULAZ ve Iğdır Üniversitesi Rektörü YILMAZ yaptı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.