Hüsnü Özyeğin İlkokulu Öğrencileri Ödüllerini Aldılar

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde düzenlenen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” yarışması Iğdır ili ödül töreni gerçekleştirildi.

            Düzenlenen “sağlıklı nesil sağlıklı gelecek” adlı yarışmada dereceğe giren Hüsnü Özyeğin İlkokulu öğrencileri ödüllerini Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ten aldılar.

            Yarışmada edebi alanda birinci olan 4. sınıf öğrencisi Zeynep Gökçe Verberi, görsel alanda birinci olan 4. sınıf öğrencisi Ahmet Efe Motor’a, Yeşilay tarafından verilen 500 TL para ödülünü Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ‘ten alan öğrenciler mutlu ve gururlu olduklarını söylediler.

            Düzenlenen ödül töreninde öğrencilere plâketlerini para ödüllerini veren Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, öğrencilerin başarılarından dolayı duymuş olduğu memnuniyeti dile getirerek öğrencileri, okul idaresini ve sınıf öğretmenlerini tebrik etti. Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, toplumun ve Iğdır’ın en önemli konulardan biri olan bağımlılıkla mücadele konusundaki çalışmalarının devam ettiğini hatırlatarak şunları söyledi:

            “Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı birer birey olarak yetişmesi ve toplumda yer alması açısından bu projenin ve Yeşilay Cemiyeti’nin yapmış olduğu diğer çalışmaların hayata geçirilmesinde ve uygulanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu. Yeşilay’ın bu tür yarışmalarla öğrencilerin bilinçlenmesine araştırmalarına katkı sağladığını ifade eden Cırıt; “öğretmenlerimiz bağımlılıkla mücadele konusunda yeterli duyarlılığı göstermişler ki çocuklarımız öğrencilerimiz ödül alacak düzeyde çalışmalar ortaya çıkabilmektedir.”

            Okul Müdürü Ercan Bilen ve Yeşilay Şube Müdürü Adem Çakmak da; “çocuklarımızı her türlü kötü alışkanlıklara karşı korumak için onları en iyi şekilde eğitiyoruz eğitmeye de devam edeceğiz” dediler. Törene Milli Eğitim Şube Müdürü Sedat Bilir, Yeşilay Şube Müdürü Adem Çakmak ve ödül kazanan öğrencilerin velileri katıldılar.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.