Hoşhaberli Çiftçiler Çözüm Bekliyorlar

Bahar mevsimiyle birlikte tarlalarda çiftçilerin çalışmaları yavaş yavaş başlıyor. Hoşhaberli çiftçiler de yeni mahsul yılına hazırlanırken bazı sorunlardan dolayı muzdarip olduklarını belirttiler. Gazetemize açıklamada bulunan Hoşhaberli çiftçiler tahliye kanallarının tıkanıklığından ve ilgili kurumların konuya duyarsız olmalarından yakındılar.

Sulama Birliği ve DSİ Müdürlüklerinden sorunlarına çözüm beklediklerini ifade eden Hoşhaberli çiftçiler; tahliye kanallarının tıkanık olmasından ve temizlenmemesinden dolayı ekinlerini yapmakta zorlandıklarını ve sorun devam ederse mahsullerinde azalma tehlikesi olduğunu söylediler.

Çiftçiler açıklamalarında şunları belirttiler:

“Gerek Sulama Birliği’ne ve gerekse DSİ Müdürlüğü’ne defalarca konu ile ilgili müracaatta bulunduk lakin ne yazıkki bir netice alamadık. İki kurumda topu birbirlerine atmaktalar. Köyümüzde yaklaşık 100 çiftçi, 2500 dönüme yakın arazisini bu kanallar vasıtasıyla sulamaktalar. Bizler çiftçi olarak bazı sorunları imkânlarımız dahilinde çözmeye çalışıyoruz. Ama gücümüzün yetmediği konularda da ilgili kurumlardan yardım talebinde bulunuyoruz fakat ne yazıkki herhangi bir çözüm bulamıyoruz. Ekin dönemi tamamen başlamadan yetkililerden sorunumuza çözüm bulmalarını bekliyoruz.”

Tek geçim kaynaklarının tarım ve hayvancılık olduğunu belirten Hoşhaberli çiftçiler, Sulama Birliği ve DSİ yetkililerinin seslerini duymalarını bekliyorlar. Biz de gazetemiz vasıtasıyla DSİ ve Sulama Birliği yetkililerine sesleniyoruz. Hoşhaberli çiftçilerin mağduriyetinin görmemezlikten gelinmeyeceğine inanıyor, ilgili kurumları göreve davet ediyoruz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.