Hoşhaber Belediyesi’ndeki Operasyonda 3 Tutuklanma

pp

Iğdır’ın Hoşhaber belediyesine düzenlenen operasyonda 3 kişi tutuklandı. Operasyon kapsamında 5 aydır ‘canlı kalkan ‘eylemliğinde tutuklu bulunan ve hafta sonu çıkarıldığı mahkemece tahliye edilen Hoşhaber Belediye Başkanı Ali Çam ‘Terör Örgütüne Finansal Sağlamak’ suçlamasından tekrar tutuklandı.

Geçtiğimiz hafta sabah saatlerinde Merkez Jandarma Komutanlığına bağlı özel harekat ve komando birliklerinin katılımı ile Hoşhaber Beldesi’nde operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda Hoşhaber Belediyesine ve beldedeki bazı adreslerde ‘terör örgütü üyeliği, terör örgütü propagandası ve terör örgütüne finansal kaynak sağlamak’ suçlamasıyla aralarında Hoşhaber Belediye Başkan Vekili Kasım Ağgün, Belediye Eş Başkanı Nurcan Paran, meclis üyeleri Mehmet Emin Yıldırım. Halis Taşdemir ve Aydın Kısabacak ile belediye çalışanı Yaşar Çam, muhasebeci Oruç Akaras, Filit Çam ile Sadettin Paran, Sabri Yıldırım, Bayram Kaya ve Bekir Kaya isimli şahıslar gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlılar jandarmada biten sorgularının ardından Iğdır Adliyesi’ne sevk edildiler.

‘Terör örgütü üyeliği, terör örgütü propagandası ve terör örgütüne finansal kaynak sağlamak’ suçlamasıyla hakim karşına çıkarılan zanlılardan Belediye Başkan Vekili Kasım Ağgün, Ali Çam ve muhasebeci Oruç Akaras tutuklanırken, diğer 11 zanlı ‘Denetimli Serbest’ kapsamında serbest bırakıldı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.