Hocalı Faciası Anılacak

8

            Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği,Iğdır Azerbaycan Evi Derneği  , Azerbaycan Baş Konsolosluğu Iğdır Temsilciliği , Kıbrıs Gazileri Derneği, Şehit ve Gazi Aileleri Derneği, Iğdır Pozitif Düşünce Derneği, Türk Eğitim-Sen Iğdır Şubesi, Eğitim Bir-Sen Iğdır Şubesi, Türk Kadınlar Birliği Derneği tarafından ortaklaşa olarak hazırlanan bir programla  Hocalı faciası anılacak.

            Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği başkanı Ziya Zakir Acar, 25 Şubat Çarşamba günü saat 13.00 de Kültür merkezinde Hocalı faciasını anacağız. Bütün Iğdırlıları anma toplantısına davet ediyorum “dedi.

            Hocalı da yaşananların İnsanlık dışı bir olay olduğunu Ermenilerin gerçek yüzleri olan vahşiliklerini ortaya koyduğunu söyleyen Acar, “Ermeniler tarih boyunca Türk düşmanlığı içerisinde olmuşlardır. Gerek 1918-20 gerekse de 1990-1992 yıllarında Masum savunmasız insanlara saldırarak Türk kanı dökmüşlerdir. Hocalı faciası da bunlardan biridir. Bilimsel olarak Ermenilerin tarihte Türk milletine yaptığı saldırıları anlatacağız “şeklinde konuştu.

            Iğdır Azerbaycan Evi Derneği başkanı Serdar Ünsal’da, Hocalı faciası, unutulacak bir olay değildir. Her Türk Hocalı faciasını her alanda anlatmalıdır. Türk milleti hiç bir zaman Ermenileri Katletmemiştir. sözde soykırım iddiaları iftira ve yalandan ibarettir. Bugün Hocalı’da ,Karabağ da binlerce insanı kadın ,çoluk çocuk demeden katliam yapan Ermenilerin dedeleri, babaları geçmişte de Iğdır ve çevresinde binlerce insanı diri diri damlara doldurup yakmışlardır. Buda gösteriyor ki Ermeniler kan dökücü Türk düşmanı olan bir millettir. “dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.