‘Herkes O’nu Okuyor’ Yarışmasının Ödülleri Dağıtıldı

h

Iğdır’da, Peygamber Yolu Derneği’nce Hz. Muhammed’i (SAV) tanıtmak amacıyla düzenlenen ‘Herkes O’nu Okuyor’ yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Iğdır’da Peygamber Yolu Derneği’nce, Hz. Muhammed (SAV)’i tanıtmak amacıyla düzenlenen ‘Herkes O’nu Okuyor’ yarışmasında dereceye girenler ödüllerine kavuştu.

Yarışmaya Iğdır’da büyük bir ilgi gösterildi. 3 bin kişinin 3 ayrı kademede okuduğu kitaplardan girdiği sınav sonucunda dereceye girenler belirlendi. Buna göre, 1 kişi umreye gitmeye hak kazanırken, 3 notebook, 3 tablet, 2 bisiklet, 15 adet mp4, 1 fotoğraf makinesi, 2 saat, 30 kişiye de hediye çeki verildi.

Iğdır’da özel bir salonda gerçekleştirilen programa, sanatçılar Reha Yeprem ve Taha misafir olarak katıldı. Ödül töreninde konuşan Iğdır Eğitim ve Dayanışma Derneği Başkanı (IĞDER) Süleyman Büyükmert; “bizler ilk emri oku olan bir dinin mensupları olarak maalesef çok az okuyoruz. İşte ‘Herkes O’nu Okuyor’ bu hastalığımızı yenmek için, hem Efendimiz’i tanıtmak için hem bize sevdirmek için başlatılan ciddi ve büyük bir kampanyadır” ifadelerini kullandı.

Yarışmaya gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükmert; “Iğdır’da bu kampanyaya 4 binin üzerinde şahıs katıldı. Bu teveccüh, elbette Peygamber Efendimiz’e duyulan sevginin, muhabbetin, duygulandıran bir tezahürüydü” şeklinde konuştu.

Umre ödülü kazanan katılımcılar da sloganda olduğu gibi yarışmanın kaybedeninin olmadığına dikkat çekerek, O’nu bir kez daha okuyup tanımanın mutluluğu içerisinde olduklarını vurguladı. Konuşmaların ardından, ödül sahiplerine ödülleri dağıtıldı. Salonu dolduran kalabalık Reha Yeprem’in şiirleri ile duygulu anlar yaşarken, Taha’nın ezgileriyle de coştu. Sanatçıların katılımcılarla beraber Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’e getirdiği salâvatlarla katılımcılar manevi bir atmosfere büründü. Şiir ve ezgilerin sonunda ödül törenine geçilen programda kaybeden olmazken, Iğdır ili genelinde 90 kişiye çeşitli ödüller verildi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.