Her Öğrencinin Bir Dikili Ağacı Oldu

“Her öğrencinin okulunda bir dikili ağacı olsun” projesi kapsamında, 70. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından okul bahçesine 70 adet fidan dikildi.

70.Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesine, Orman İşletme Müdürü Taner Tazegün tarafından ağaçlandırma çalışmaları yapılarak projeye destek sağlandı ve sağlanmaya da devam edileceğini belirtildi.

Ağaç dikme etkinliğine Vali Yardımcısı Halit Benek, eşi Emine Benek, Orman İşletme Müdürü Taner Tazegün, Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Mete Türkoğlu, Şube Müdürü Süleyman Güneş, Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Necdet Özer, Müdür Yardımcısı Bünyamin Yılmaz, Okul Müdür Yardımcısı Yusuf Kaya, okul öğretmenleri ve öğrencilerinin katılımları ile 70 adet okul bahçesine fidan dikimi yapıldı.

Okul Müdürü Naciye Parlar; “70. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesindeki ağaçların susuzluktan kuruduklarını görünce çok üzüldüm o nedenle “her öğrencinin okulunda dikili ağacı olsun” projesini başlattım” dedi.

Parlar konuşmasında; “öğrencinin kendi ağacını okul bahçesine dikmesi sonucu sahiplenme duygusu oluşturacağından bakımını da üstlenecektir. Projemizin amacı okul bahçemizi güzelleştirmektir. Öğrencilerimizin altında serinleyeceği bir ağacın olmasını sağlamak, doğaya katkı sunmak, öğrencilerde sorumluluk ve okula sahiplenme duygusu geliştirmektir. Bu proje ile isterse öğrencimiz kendi imkânları ile de evinden ağaç getirip bahçeye dikerek okulda dikili ağaç projesine katkı sunması sağlanacaktır. En iyi gelişen ağaca sahip öğrenci ödüllendirilecektir. “Her öğrencinin okulda dikili bir ağacı olsun” projesine katkı sunan, emeği geçen herkese başta müdürlerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.