HDP, Yarın İlk Kongresini Yapacak

bg

HDP Iğdır il teşkilatı üyeleri yarın yapacakları ilk il kongresi hakkında bildiri dağıtarak halkı kongreye davet etti. Kongreye HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve bölge milletvekillerinin katılacağını ifade eden parti yetkilileri çarşı merkezindeki esnafı ziyaret ederek yapacakları kongreye destek istediler.

Bildiri dağıtımına; aralarında HDP PM Üyesi Hasan Güven, HDP Iğdır İl Eş Başkanı Kemal Seyrek, DBP Iğdır İl Eş Başkanları Mehmet Nuri Çiftçi, Zübeyde Kaynar, Iğdır Belediye Eş Başkanı Murat Yikit, Iğdır İl Genel Meclis Eş Başkanı A. Kadir Özsular’ın da bulunduğu heyet katıldı.

HDP PM Üyesi Hasan Güven yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Türkiye zor bir dönemden geçiyor. Bir taraftan Rojava, bir taraftan Kobanê, bir taraftan müzakere süreci, bir taraftan da hükümetin çıkardığı anti demokratik yasalar. Tüm bu olumsuzluklara karşı kurulmuş olan, bütün emekçilerin, bütün ötekileştirenlerin ve bütün halkların partisi HDP var. Bu vesileyle çarşamba günü Iğdır’da gerçekleştireceğimiz ve HDP Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş ve bölge milletvekillerinin de katılacağı 1. olağan kongremize tüm halkımızı davet ediyoruz” dedi.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.