HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ Iğdır Mitinginde Konuştu

 

HDP EŞ GENEL BAŞKANI FİGEN YÜKSEKDAĞ, “BİZİM TEK DERDİMİZ HDP'NİN MECLİSTE GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE YER ALARAK BÜTÜN ÜLKEYE YENİ BİR DEMOKRASİ KANALI AÇMAKTIR” DEDİ. (BÜLENT MAVZER/IĞDIR-İHA)

IĞDIR ZÜBEYDE HANIM BULVARINDA DÜZENLENEN MİTİNGE HDP IĞDIR MİLLETVEKİLİ VE İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ADAYI PERVİN BULDAN, AĞRI BELEDİYESİ EŞBAŞKANI SIRRI SAKIK DA KATILDI. (BÜLENT MAVZER/IĞDIR-İHA)

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ Iğdır mitinginde yaptığı açıklamada; “bizim tek derdimiz HDP’nin mecliste güçlü bir şekilde yer alarak bütün ülkeye yeni bir demokrasi kanalı açmaktır” dedi.

            Iğdır Zübeyde Hanım Bulvarı’nda düzenlenen mitinge HDP Iğdır Milletvekili ve İstanbul Milletvekili Adayı Pervin Buldan, Ağrı Belediyesi Eş Başkanı Sırrı Sakık da katıldı. HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ yaptığı konuşmada, Iğdır’ın tüm renkleri, tüm güzellikleri ve tüm halklarının bu meydana geldiğini belirtti. Yüksekdağ konuşması şöyle sürdürdü:

            “Bakın Iğdır’da halkların birliğini gerçekleştirdik. İnşallah Iğdır da, 7 Haziran’da halkları temsil eden adaylarını meclise göndererek, herkese Iğdır’ın ne olduğunu gösterecektir. Bizler 7 Haziran günü en güçlü şekilde meclise girdiğimizde Iğdır adına konuşmayacağız. Iğdır olarak konuşacağız. Iğdırlı halklar girecek meclise. Bizlerin iktidara gelerek o koltuğa yapışmak gibi bir derdimiz yok. Bizim tek derdimiz HDP’nin mecliste güçlü bir şekilde yer alarak bütün ülkeye yeni bir demokrasi kanalı açmaktır.”

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.