HDP, Azeri Asıllı Adayını Beldesinde Ziyaret Etti

55

 Halkların Demokratik Partisi’nde (HDP) 2015 genel seçimlerde milletvekilliği için yarışacak Azeri aslılı adayına beldesinde ziyaret gerçekleştirdi.

HDP Iğdır il örgütü, 2015 genel seçimlerde Iğdır’da HDP’den milletvekilliği seçimi için yarışacak Azeri aslılı Kıznaz Türkeli’yi Iğdır’a bağlı Melekli Beldesi’nde ziyaret etti. Çoğunluğunu Azeri yurttaşların oluşturduğu belde ziyaretine belde sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

Ziyarette konuşan HDP Iğdır İl Eş Başkanı Cesim Katar, yıllardır bir Azeri yurttaş’ın adaylığı özlemi içerisinde olduklarını belirterek; “ben öncelikle hepinize hoş geldin diyorum. Biz yıllardır biz bu özlem içersindeydik. Hareketimizin içinde Azeri asıllı bir kadın arkadaşımızı göstermesi hepimiz için bir mutluluktur” dedi.

“Bundan sonra renklerin birlikteliği konuşacak”   Azeri asıllı Kıznaz Türkeli ise bundan sonra halkların kardeşliğinin, renklerin birlikteliğinin konuşacağına dikkat çekerek; “öncelikle hoş geldiniz. Sizi saygıyla kucaklıyorum. Bu birlikteliğin üzerine fazla bir söz söylemeye gerek duymuyorum. Bu fotoğrafı görmemiz bize yetiyor zaten. Yaşasın halkların kardeşliği diyorum. Bundan sonra halkların kardeşliği konuşacak, renklerin birlikteliği konuşacak. Azeri-Kürt hep birlikte Iğdır’a sahip çıkıp sorunlarımızı birlikte çözeceğiz” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.